Payas'ın Tarihi Çehresi Bekir Altan'la Değişiyor

20 Ekim 2020 Salı 13:36
Bu haber 642 kez okundu

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın girişimleriyle Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi, Payas Kalesi ve Cin kule restorasyonu tamamlanan tarihi eserler bölgesinde çevre düzenleme çalışmaları başladı.

Payas'ın Tarihi Çehresi Bekir Altan'la Değişiyor

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın girişimleriyle Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi, Payas Kalesi ve Cin kule restorasyonu tamamlanan tarihi eserler bölgesinde çevre düzenleme çalışmaları başladı. Adana Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından 60 günde tamamlanacak olan çalışma için, yer teslimi yapılmasının ardından ilk kazma vuruldu.

İhalesi Adana Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından “Kültür Varlıkları İhale Yönetmeliği’nin 25. Maddesi uyarınca pazarlık usulü ile yapılan “Payas Kalesi Çevre Düzenlemesi İşi” ihalesi 627.190,70 TL bedel ile Arcan Rest.Mim. Müh.İnş.Tur.Med.Elekt. Elektr.İth.İhr.San. Tic. Ltd. Şti. uhdesinde kaldı. Sözleşmeye göre iş bitim tarihi 13.12.2020 olarak belirtilirken, bahsi geçen işin yapı denetim hizmetleri Adana Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından yürütülecek.Yorum Gönder