PROJEYİ İNCELEYENLER HAYRAN KALIYOR

16 Şubat 2016 Salı 14:15
Bu haber 820 kez okundu

ALTGEÇİT KISMI HİZMETE SUNULAN KAVŞAKTA PEYZAJ ÇALIŞMALARI

PROJEYİ İNCELEYENLER HAYRAN KALIYOR

 Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı eliyle Hatay’ı temiz, düzenli, yaşanabilir ve yeşil bir kent standartlarına kavuşturmak amacıyla kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Altgeçit kısmı hizmete sunularak halkın hizmetine sunulan Adliye – Arsuz Katlı Kavşağı ile trafik akışını kesintisiz, düzenli ve güvenli hale getiren HBB, şimdi de gerçekleştirdiği peyzaj çalışmalarıyla güzergâhı estetik bir görünüme kavuşturuyor.

BAŞKAN SAVAŞ’IN BÜYÜK ÖNEM VERDİĞİ DEV PROJEYİ İNCELEYENLER HAYRAN KALIYOR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın bölge trafiğinin çözümü için büyük bir çaba sarf ettiği ve temelinin atımı sonrasında başlayan inşa çalışmalarını sık sık yerinde inceleyerek projenin bitimi için üzerinde durduğu Adliye- Arsuz Katlı Kavşağı’nda gerçekleştirilen peyzaj çalışmaları ortaya modern kent standartlarında bir görünüm sunuyor.

BAĞLANTI YOLLARININ TAMAMLANMASIYLA AĞAÇ SAYISI VE ÇİM ALANI MEVCUDUN 2 KATINA ÇIKARILACAK

HBB ekipleri sorunları çözen hizmet anlayışının yanı sıra kent görünümünün estetik hale gelmesi amacıyla sunduğu çalışmalar bağlamında ana arterde kavşak yapım çalışmalarının büyük kısmının sona ermesiyle birlikte 8 bin 500 metrekarelik alanı çimlendirerek orta refüje de 275 adet ağaç dikimi gerçekleştirdi.

İskenderun’un önemli geçiş noktalarından biri olan ve Hatay’ın önemli geçiş noktalarından biri olarak göze çarpan kavşakta bağlantı yollarındaki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çimlendirme ve ağaç dikimi çalışmalarına devam edeceği kaydedildi.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından paylaşılan bilgiye göre kavşak yapım çalışmalarının bütünüyle tamamlanmasının ardından dikilen ağaç sayısı ve çim alanı mevcudun iki katına çıkartılacak.

 

Yorum Gönder