Rektör Depci, Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nda

26 Ekim 2021 Salı 16:57
Bu haber 45 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nu (DMYO) ziyaret etti.

Rektör Depci, Dörtyol Meslek Yüksekokulu'nda

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nu (DMYO) ziyaret etti.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, yeni eğitim- öğretim yılı kapsamında gerçekleştirmeye başladığı birim ziyaretlerine ve öğrenci buluşmalarına devam ediyor. Rektör Depci’nin ikinci durağı Dörtyol Meslek Yüksekokulu’ydu. 26 Ekim Salı günü Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nu (DMYO) ziyaret eden Rektör Depci’ye ziyaretinde Dörtyol Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gökhan Nur, ve DMYO Müdürü Öğr. Gör. Bahattin Gözübenli, DMYO personeli ve eşlik etti.

Akademik ve idari personelle görüşen Rektör Depci, önceki dönemlerde yapılan çalışmalar ve bu dönem yapılması planlanan çalışmalar hakkında yöneticilerden bilgi aldı; sorun ve önerileri de dinledi. Yüksekokulun derslikleri, laboratuvarları, sosyal tesisleri ve yemekhaneyi gezen Rektör Prof. Dr. Depci, yerinde incelemelerde bulundu.

Daha sonra açık alanda öğrencilerle buluşan Rektör Prof. Dr. Tolga Depci öğrencilerle sohbet ederek okulla ve yerleşkeyle ilgili düşüncelerini sordu. Öğrencilerden gelen soruları içtenlikle cevaplayan Rektör Depci, talepleri de dikkate alacağını belirtti. İSTE’nin tüm birimlerinin kendisi için kıymetli ve biricik olduğunu vurgulayan Rektör Depci, ilerlemenin, gelişmenin ve büyümenin bütünlük içerisinde gerçekleştiğinde anlamlı olduğunu ifade etti.

Rektör Depci öğrencilere hitap ederken “Sektörün ihtiyaç duyduğu ara teknik elemanların eğitim ve öğretimlerini, teknolojik gelişmelerle uyum içerisinde ve nitelikli olarak gerçekleştirme misyonuyla meslek yüksekokullarına gereken yatırımları yapıyoruz. Sizlerin de bu eğitim ve öğretimin karşılığını iş hayatına atıldığınızda alacağınızı ümit ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılı yeniden hepimiz için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İSTE’nin tüm birimlerde gerçekleştirilecek olan ziyaret ve buluşma organizasyonlarının 27 Ekim'deki durağı Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı (MYDK) olacak.


Yorum Gönder