Rotary'den ‘Atma Bağışla’ Projesiyle Eğitime Destek

30 Mart 2021 Salı 15:18
Bu haber 307 kez okundu

Antakya Defne Rotary Kulübü ve Defne Interact Kulübü ‘ATMA BAĞIŞLA’ Projesiyle 155 kg elektronik atık toplayarak eğitime destek oldu.

Rotary'den ‘Atma Bağışla' Projesiyle Eğitime Destek
Antakya Defne Rotary Kulübü ve Defne Interact Kulübü ‘ATMA BAĞIŞLA’ Projesiyle 155 kg elektronik atık toplayarak eğitime destek oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapılan ortak açıklama ise şöyle;

" ATMA BAĞIŞLA" projesi, ROTARY 2430. Bölge ve TEGV (Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı) tarafından hayata geçirilmiş bir projedir. Bu proje sayesinde hem TEGV'a alternatif kaynak oluşturarak çocukların daha nitelikli bir eğitim almalarını sağlamak, hem de E-atıkların çevreye verdiği zararı asgariye indirgeyip, sürdürülebilir çevre faaliyetlerine katkıda bulunmaktır. Herkes evinde ve iş yerinde kullanmadığı atıkları geri dönüştürerek hem sürdürülebilir çevre hedeflerine hem de TEGV'daki çocukların nitelikli eğitim almasına destek sağlayabilir. E-atıkların geri dönüşümüyle elde edilen ekonomik değer, çocukların eğitiminde kullanılmak üzere TEGV'a bağış olarak aktarılır. Bizler de   Antakya Defne Rotary Kulübü ve Defne Interact Kulübü olarak "ATMA BAĞIŞLA" Projesiyle 155 kg elektronik atık topladık. Toplanan atıklar geri dönüşüm tesislerine anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla ücretsiz olarak ulaştırıldı. Bu vesileyle projemize destek olan herkese çok teşekkür ederiz. "

Yorum Gönder