Saadet Partisi’nden İGC’ye Ziyaret

21 Ağustos 2021 Cumartesi 16:45
Bu haber 51 kez okundu

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya bir dizi ziyaretler için geldiği Hatay’da, İskenderun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Saadet Partisi'nden İGC'ye Ziyaret

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya bir dizi ziyaretler için geldiği Hatay’da, İskenderun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.


Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya ve Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, İskenderun ilçe Başkanı Halil İbrahim Çelik ve beraberindeki heyet İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.


İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rızkullan Terbiyeli ve Başkan Yardımcısı Sabahattin Uygun’un hazır bulunduğu ziyarette, geçtiğimiz aylarda arka arkaya vefat ederek basın mensuplarını yasa boğan duayen gazeteciler merhum Semir Yazıcı ve Hilmi Diken için taziyelerini ileten Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “İki değerli gazeteci dostumuzu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Sizlerinde acısını paylaşıyoruz. Mekânları cennet olsun” ifadelerini kullandı.


Yerel basının işinin gerçekten zor olduğunu belirterek basın mensuplarına çalışmalarında başarılar dileyen Çalışkan, “Basının kontrol altında tutulmak üzere kurulan bir sistem ile basın baskı altında tutuluyor. Eleştiriye tahammülün olmadığı bir dönem yaşıyoruz” diye konuştu.


Taziye dileklerini ileterek sözlerine başlayan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya ise, Türkiye’de muhalif olan herkesin, her kesimin sesinin kısılmak istendiğini belirterek, “Bu baskıyı yapanlar bilmelidir ki düştüklerinde en çok bu basına muhtaç olacaklar” diyerek yerel medyanın önemini vurguladı.


İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rızkullah Terbiyeli de ziyaretlerinden dolayı Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya ve Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan ile beraberindeki heyete teşekkür etti.

Yorum Gönder