Sağlıklı Gelecek için Haydi Spora

06 Aralık 2018 Perşembe 14:51
Bu haber 130 kez okundu

‘Spor sağlıktır, spor genç kalmaktır’ diyen İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, sağlıklı ve genç kalmak için herkesi spor yapmaya davet etti.

Sağlıklı Gelecek için Haydi Spora

 ‘Spor sağlıktır, spor genç kalmaktır’ diyen İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, sağlıklı ve genç kalmak için herkesi spor yapmaya davet etti:

Daha Sağlıklı Gelecek için

Haydi Gençler Spora

 

İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, gençleri spora yöneltebilmek için çok yoğun çalışmalar yaptıklarını söyledi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Gündel, günümüz gençliğini tehdit eden 3 önemli sorunun olduğunu hatırlattı. Bu tehditlerin uyuşturucu, obezite ve kontrolsüz teknoloji olduğunu belirterek; “Spor sağlıktır, spor genç kalmaktır. Sağlıklı ve genç kalmak için herkesi spor yapmaya çağırıyorum” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençleri spora yönlendirmek, kötü alışkanlıklardan kurtarmak için pek çok projeyi uygulamaya koyduklarını vurgulayan İskenderun ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, “İskenderun ve Arsuz genelinde 4 bin 500, Hatay genelinde 15 bin çocuğu yetenek taramasından geçirdik. Hem çocuklarımızı hem de ailelerini salonlara çekmiş olduk. İlkokul 3.sınıf düzeyindeki bu çocuklardan 177 tanesine 18 ay boyunca özel spor dersleri verilecek ve meyilli oldukları branşlara yönlendirilecekler” dedi.

‘Gelecek çocuklarımızın elinde’ diyen Gündel, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak çalışması ile Türkiye genelinde 100 bin Hatay da ise, bin 500 çocuğa yüzme öğretiyoruz. Bu çocuklardan 1 tanesi bile çok başarılı olarak olimpiyatlara katılsa ülkemiz için de başarı olur. Bunların yanı sıra SODES projesi çerçevesinde alt gelir gurubunda bulunan 50 çocuğa malzemeleri de bizden olmak üzere yüzme öğretiyoruz. Hatay genelinde bin 200 civarında çocuk bundan faydalanacak. Mart ayına kadar sürecek. Pek çok branşımız olduğunu da hatırlatmak isterim” dedi.

Gündel, son olarak isteyen herkesin salonlara gelerek spor yapabileceğini de sözlerine ekleyerek, “Spor çok önemlidir. Tüm vatandaşlarımızın az ya da çok bir spor dalıyla ilgilenmelerini çok önemsiyoruz. Bu nedenle herkesi Gençlik Spor Salonlarımıza bekliyoruz. Burada alanında uzman antrenörlerimiz tüm vatandaşlarımızın hizmetinde” diye konuştu.

Yorum Gönder