‘Sigorta Lüks Değil Zorunlu İhtiyaç’

17 Ocak 2024 Çarşamba 16:39
Bu haber 125 kez okundu

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, 18. Grup meclis ve Meslek Komite üyeleri, TOBB’da düzenlenen Sigorta Acenteleri Kurultayına Katıldı.

‘Sigorta Lüks Değil Zorunlu İhtiyaç'

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, 18. Grup meclis ve Meslek Komite üyeleri, TOBB’da düzenlenen Sigorta Acenteleri Kurultayına Katıldı.

İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Levent Çam, 18. Meslek Komite Başkanı Armağan Dedeağa, 18.Grup Meslek Komite Üyeleri, Osman Çoban, Emrah Kireççi ve Eren Çoban Ankara TOBB’da düzenlenen Sigorta Acenteleri Kurultayına katıldılar.

Kurultay öncesi Anıtkabir ziyaret edildi.

Sigorta Acenteleri Kurultayı Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde toplandı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Kurultay’ın açılışında yaptığı konuşmada, “Son zamanlarda yaşadığımız pek çok felaket bir kez daha gösterdi ki, sigorta lüks değil, zorunlu ihtiyaçtır” dedi.​

Hisarcıklıoğlu, sigorta sektörünün Türkiye ekonomisinin teminatı olduğunu ifade ederken, “Tüccarımızı, sanayicimizi, çiftçimizi ve tüm halkımızı bilinçlendirmeye devam etmeliyiz. Onlara en uygun teminatları, doğru poliçeleri sunmalıyız. Hasar olduğunda da, sigortalılara en hızlı ve en güvenilir hizmeti vermeliyiz. İşte tüm bunları sadece acentelerimiz sağlayabilir. Sizler, insanların, firmaların, risklerini yönetmelerine yardımcı oluyor, onlara koruma sağlıyorsunuz. Dolayısıyla siz olmadan bu sistem büyüyemez. Sigorta sektörünü büyütmek için yapacak daha çok işimiz var. Birliğinizi koruduğunuz sürece çözemeyeceğiniz sorun yok. Hep söylediğim gibi “birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” ifadesini kullandı.

                                                                                                                                                           

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Levent Korkut da konuşmasında, 2023 yılının deprem ile birlikte zor bir yıl olduğuna vurgu yaparken, depremde sigortanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Korkut, Kurultay’ın sektörün sorun ve çözüm önerilerini konuşabilmek için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.


Yorum Gönder