Sınır Hattındaki Kahraman Sağlıkçılara Ziyaret

12 Kasım 2020 Perşembe 15:03
Bu haber 705 kez okundu

Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat’ın sağlık tesisleri ve bu tesislerde hizmet veren sağlık personelini ziyaret etti.

Sınır Hattındaki Kahraman Sağlıkçılara Ziyaret

Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat’ın sağlık tesisleri ve bu tesislerde hizmet veren sağlık personelini ziyaret etti. Acil Sağlık Hizmetleri ve UMKE personellerinin görev yaptığı Cilvegözü Sınır Kapısını ziyaret eden Hambolat’a Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı da eşlik etti.

Suriye’de yürütülen TSK harekat bölgesine sağlık hizmeti vermek amacıyla Cilvegözü Sınır Kapısı’nda bulunan UMKE Acil müdahale çadırı ile tam donanımlı acil ambulansları inceleyerek teçhizat ve donanım ihtiyaçlarını kontrol eden ve bölgede görev yapan sağlık personelleri ile bir araya gelen Hambolat, sınır noktasında görev yapmanın büyük bir özveri istediğini belirtti.

Sınır noktasındaki sağlık personellerinin sorunlarını dinleyen Hambolat, “Sınırın bu noktasında verdiğimiz hizmetler devletimizin ne denli büyük olduğunun bir örneğidir. Ben ve sınırda görev yapan personellerimiz bu bilinç ile hareket ediyoruz, etmek zorundayız. Bu tür kritik noktalarda görev yapmak zordur. Sabır ister, motivasyon ister, dikkat ister, emek ister. Sınırda görev yürüten tüm personellerimizi tebrik ediyor, güç, kuvvet ve başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Gönder