Talepler En Çabuk Sürede Yanıtlanacak

17 Mayıs 2019 Cuma 17:10
Bu haber 199 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) kentin gelişiminde ve sorunların giderilmesinde önemli bir rol oynayacak olan yeni bir çalışma başlatıyor.

Talepler En Çabuk Sürede Yanıtlanacak

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)  kentin gelişiminde ve sorunların giderilmesinde önemli bir rol oynayacak olan yeni bir çalışma başlatıyor.

HBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, vatandaşlardan gelen sorunların en doğru şekilde giderilmesi amacıyla bir sistem geliştirdi. Muhtarlık Bilgi Sistemi ( MUBİM) adı verilen çalışmada, belediye ile vatandaşlar arasında köprü görevi yapan muhtarlar, mahalle ve ilçelerdeki şikâyetleri internet ortamıyla HBB’ye iletebilecek.

MUBİM sisteminde toplanan talepler, HBB’nin yetkili kişileri tarafından ilgili birimlere iletilerek taleplerin karşılanabilir olup olmadığı değerlendirilecek. Sorumlu daire başkanlıkları ve yetkililer tarafından yapılan değerlendirmeler, talebi ileten muhtara en geç 10 gün içerisinde bildirilecek. Eğer işlem gerçekleştirilmeyecek ise kanun ile nedenini açıklanarak bilgilendirme yapılacak.    

Yapay zekâ projesiyle entegreli bir çalışma olan MUBİM, muhtarların konuyla ilgili eğitim almasının ardından uygulamaya konulacak. 

Yorum Gönder