‘Tarihimize Sahip Çıkalım’

13 Ocak 2021 Çarşamba 11:31
Bu haber 298 kez okundu

İskenderun Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi İbrahim Yavuz, sosyal medya hesaplarından iki farklı tarihi zenginliği gündeme getirdi.

‘Tarihimize Sahip Çıkalım'

İskenderun Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi İbrahim Yavuz, sosyal medya hesaplarından iki farklı tarihi zenginliği gündeme getirdi.

İskenderun Akbağlar Mahallesi’nde tarihi zeytinyağı fabrikası kalıntıları olarak bilinen alan ile İskenderun Devlet Hastanesi’nin hemen yanındaki çamlık alandaki tarihi zenginliği gündeme getiren İbrahim Yavuz, her iki alanın da kültür mirası olarak kurtarılması gerektiğine dikkat çekti.

İskenderun Devlet Hastanesi yakınlarında yer alan Nekropol Alanı, bütün bir vadiye ayrık bir şekilde yayılmış kaya mezarları şeklinde.

Tam tarihi bilinmeyen bu mezarlar ile ilgili henüz bir araştırma veya kazı yapılmamıştır. Çok uzun süredir definecilerin uğrak mekanı olan ve hali hazırda piknik alanı içerisinde bulunan Nekropol alanı hiçbir korunağı bulunmadan her türlü yağmaya açıktır.

Şehrin içinde tarihi alan ve piknik alanı aynı alanda öğrencilerimiz yerli ziyaretçiler okul ziyaretleri öğrencilerin gün içerisin de nefes alacakları mesai de ki vatandaşların gün içerisinde hava alacakları eşsiz mekan.

Değerlerimize sahip çıkıp bunları geleceğe taşıyalım.

Yorum Gönder