TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman İGC’yi Ziyaret Etti

28 Aralık 2023 Perşembe 18:16
Bu haber 204 kez okundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman İskenderun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman İGC'yi Ziyaret Etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman İskenderun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

İGC Başkanı Diyap Atar ve beraberinde Yönetim Kurulu ve Üyelerinin karşıladığı Hüseyin Yayman, gazetecileri bir arada görmekten dolayı mutluluğunu dile getirdi.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, “Sayın vekilim ziyaretiniz bizi onurlandırmıştır. Cemiyetimize hoş geldiniz. Hatay için yaptığınız özverili çalışmaları yakından takip ediyoruz. Depremi yaşayan Hatay'ımızın sesi olduğunuz ve olmaya da devam ediyorsunuz. Hem ziyaretiniz hem de duruşunuzdan dolayı teşekkür ediyor başarılar diliyoruz” dedi.

Depremin yaşandığı 11 ilde en ağır hasarı yaşayan Hatay'ın Defne, Samandağ, Kırıkhan, Antakya, Hassa ilçelerinde depremin en ağır hissedildiğine dikkat çekerek 6 Şubat depreminin en çok yıkımı yaşattığı il olması yıkım dolayısıyla merkezinin Hatay olarak anılması gerektiğini yineledi.

Hatay'ın ayağa kalkmasında önümüzdeki süreçte çalışmaların daha hızlı ve verimli olacağına dair inancını dile getiren Hüseyin Yayman, “Ben de bir depremzedeyim. Hepimiz bir depremzedeyiz. Yaşadıklarımız çok ağır. Her şeye rağmen yaşadığımız bu depremin ardından Hatay yeniden ayağa kalkacak ve kendi değerlerine sahip çıkarak geleceğe güvenle bakacak bir il olacaktır. Tabii bunun için zamana ihtiyacımız var” dedi.

Gazeteciler ile ilgili sohbetlerde yaklaşan yerel seçimlerin kritiğinin de yapıldığı ziyaret sonunda Başkan Diyap Atar’a ve gazetecilere teşekkür etti ve günün anısına gazetecilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


Yorum Gönder