Tosyalı, İskenderun Yatırımını İnceledi

11 Nisan 2022 Pazartesi 13:39
Bu haber 612 kez okundu

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, İskenderun İkinci OSB’de her geçen gün daha da şekillenen Tosyalı Demir Çelik Fabrikası inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Tosyalı, İskenderun Yatırımını İnceledi

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı,  İskenderun İkinci OSB’de her geçen gün daha da şekillenen Tosyalı Demir Çelik Fabrikası inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Kardeşleri İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve İskenderun OSB Başkanı  Ayhan Tosyalı eşliğinde hızla yükselen dev tesisin inşaatını gezerek gelinen son durumu gözden geçiren Fuat Tosyalı, 2,5 milyar dolarlık yatırımın sürdürülebilirlik odaklı, katma değer yaratacak nitelikli ürün üretmeye yönelik yatırım vizyonları kapsamında hayata geçirdikleri en güzel örneklerinden biri daha olacağını ifade etti.

Tosyalı Holding CEO’su ve yönetim kurulu üyesi Suhat Korkmaz’ın da hazır bulunduğu incelemede, Quantum Furnace teknolojisinin Türkiye’deki ilk kullanıcısı olacaklarını vurgulayan Tosyalı, 4 milyon tonluk bir üretimle yılın sonunda devreye almayı planladıklarını tesiste yassı çelik başta olmak üzere nitelikli çelik üretimine odaklanacaklarını da sözlerine ekledi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da tesisisin ülke ve bölge ekonomisi ile istihdamına çok büyük katkılar sağlayacağına değinerek, tesisin şekillenen aşamalarını inceledi.


Yorum Gönder