‘Trafikte Dikkatsizlik ve Dalgınlığa Yer Yoktur’

07 Mayıs 2022 Cumartesi 14:29
Bu haber 331 kez okundu

7- 13 Mayıs “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” etkinlikleri kapsamında, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Emniyet Müdür Vekili Metin Eker ve görevli polislerle birlikte, Belen polis kontrol noktasında, karayolunu kullanan sürücülere 'Trafik Haftası' ile ilgili bilgi vererek, bilgilendirme broşürlerini takdim edip, iyi yolculuklar dileklerini ilettiler.

‘Trafikte Dikkatsizlik ve Dalgınlığa Yer Yoktur'

7- 13 Mayıs 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' etkinlikleri kapsamında, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Emniyet Müdür Vekili Metin Eker ve görevli polislerle birlikte, Belen polis kontrol noktasında, karayolunu kullanan sürücülere 'Trafik Haftası' ile ilgili bilgi vererek, bilgilendirme broşürlerini takdim edip, iyi yolculuklar dileklerini ilettiler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Mayıs ayının ilk haftası, vatandaşlarımızda trafik bilincini oluşturmak, maddi ve manevi kayıplarımızın önüne geçmek ve trafik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’’ olarak kutluyoruz.

Toplumumuzda ve her bireyin yaşamında, karayolu trafiğinin önemli bir yeri bulunmaktadır. Günümüzde artan nüfus ve taşıt sayısı nedeniyle çağımızın en önemli konularından biri de trafik güvenliği olmuştur.

Kural ihlalleri, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sebebiyle meydana gelen kazalarda, binlerce kişi hayatını kaybetmekte veya yaralanmaktadır.

İlimizde karayolları trafik güvenliği ile ilgili olarak başta Emniyet ve Jandarma teşkilatımız olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız koordineli bir şekilde kazaların önlenmesi ve bundan doğan olumsuz sonuçların en alt seviyeye indirilmesi için yoğun gayret göstererek, gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmektedir.

Trafikte dikkatsizlik veya dalgınlığa yer yoktur. Hatalar ve dalgınlıklar insanların sağlığına hatta hayatına mal olabilmektedir. Trafik kazalarının, kurallara uyulduğu takdirde önlenebilir olduğunu ve doğru ilkyardım uygulamaları ile hayat kurtarıldığını unutmamalıyız.

Bu konularda sorumlu bireyler olarak hepimize önemli görevler düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde belirlenmiş kurallara riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası”nı kutluyorum.” İfadelerini kullandı.


Yorum Gönder