TÜGVA ile UID Arasında Gönül Köprüsü

13 Mayıs 2021 Perşembe 15:42
Bu haber 489 kez okundu

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) ve UID (Uluslararası Demokratlar Birliği) arasında Gönül Köprüsü Programı başladı.

TÜGVA ile UID Arasında Gönül Köprüsü
TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) ve UID (Uluslararası Demokratlar Birliği) arasında Gönül Köprüsü Programı başladı.
Program ile birlikte ilerleyen süreçte Avrupa'da ve Türkiye'de yaşayan gençlere yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve öğrenci değişimleri gibi faaliyetler yapılması planlanıyor.
Programın ilk faaliyeti yaklaşık 15 bin gence TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş'un Bayram Tebrik kartlarının ulaştırılması oldu.
UID Genelmerkez MKYK üyesi proje koordinatörü Adem Taflan, “Avrupa’nın en güçlü STK’larından biri olan UID teşkilatımız Avrupada 26 ülke 36 Bölge ve 376 şubeyle hizmet vermektedir.
Şu an itibari ile TÜGVA İLE KARDEŞLİK projemiz kapsamında 33 Bölgemizi 33 İlimizle kardeş yaptık.Bu kardeşliğimizi önümüzdeki zaman diliminde 81 ilimize yaymak istiyoruz.
İlerleyen süreçte TÜGVA ve UID teşkilatları olarak daha güzel projelerde buluşacağız.Bu vesilesiyle bizlere bu gönül projesinde köprü vazifesi gören TÜGVA’ya şükranlarımızı iletiyorum” dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Hatay İl Başkanı Sinan Köklü, "UID, Avrupa'da yaşayan Türklerin bulundukları ülkede siyasal, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdiği çok güçlü bir sivil toplum kuruluşu. TÜGVA ve UID arasında başlayan Gönül Köprüsü Programı kapsamında öncelikle kardeş şehirler belirlendi. Hatay olarak Kardeş şehrimiz Württemberg oldu. Arefe gününden itibaren bayram sonuna kadar  bizler de Hatay'da 15 ilçemizde yaklaşık 350 genç kardeşimize iki genel başkanımızın bayram mesajlarını iletiyoruz ve gençlerimizin bayramlarını tebrik ediyoruz. Hedef Türkiye geneli 15 bin gence ulaşmak; ama sanırım bunun çok üstüne çıkacağız. Yaptığımız ziyaretlerde Gönül Köprüsü Programı hakkında bilgi veriyoruz. Yasaklar dolayısıyla evlerde sıkılan genç kardeşlerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle gençlerin kapılarına kadar giderek genel başkanlarımızın bayram mesajlarını iletmemiz onları çok mutlu ediyor. Gençleri ziyaretimiz Ramazan Bayramı'nın son gününe kadar devam edecek" dedi.
Württemberg Bölge Başkanı Mehmet Sağanak ise yaptığı açıklamada, "Bizler Türkiye'den uzakta vatan aşkıyla yanan kişiler olarak memleketimize fayda sağlamak istiyoruz. UID-TÜGVA Gönül Köprüsü Programı da tam olarak buna hizmet edecek.  Württemberg bölgesi ve Hatay ilimiz arasında kuracağımız gönül köprüsü ile kardeş şehrimiz Hatay'da yaşayan kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olacağız.  Sosyal, kültürel, sportif ve öğrenci değişim projeleri ile buradaki ve Hatay'da ki kardeşlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız ve onların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olacağız. Hatay’da ki kardeşlerimiz bilsinler ki  Württemberg da onları düşünen Avrupalı kardeşleri var" dedi.


Yorum Gönder