Türk Jandarma Teşkilatımızın 180. Kuruluş Yıldönümü

13 Haziran 2019 Perşembe 15:25
Bu haber 79 kez okundu

İskenderun kaymakamı İskender Yönden, Türk Jandarma Teşkilatımızın 180. kuruluş yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türk Jandarma Teşkilatımızın 180. Kuruluş Yıldönümü
İskenderun kaymakamı İskender Yönden, Türk Jandarma Teşkilatımızın 180. kuruluş yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

           Cumhuriyetimizin temel kurumlarından biri olan ve geçmişimizle aramızda köklü bir bağ oluşturan Jandarma Teşkilatımızın 180 yıldır vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini temin etmek için var gücüyle çalıştığı belirten Kaymakam Yönden’in mesajında şu ifadelere yer verildi: “Vatan savunmasında ve terörle mücadelede üstün gayret ve başarı gösteren Jandarma Teşkilatımız, hizmet ve fedakârlıklarıyla milletimizin güven ve takdirine mazhar olmuştur. Ülkemizde iç güvenliğin ve asayişin sağlanması, temel hak ve hürriyetlerin korunmasıyla görevli bir birim olarak Jandarma Genel Komutanlığı, sahip olduğu nitelikli personeli ve teknolojik donanımıyla, Emniyet Teşkilatı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile işbirliği çerçevesinde vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde, yarınlarından emin olarak yaşamasını sağlama görevini başarıyla yerine getirmektedir. Jandarma Teşkilatımızın, dün olduğu gibi bugün de, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması için kendisine tevdi edilen görevleri, demokratik değerleri, insan haklarını ve milli iradeyi esas alan üstün vazife ve hizmet anlayışıyla yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Jandarma Teşkilatımızın 180. kuruluş yıldönümünü içten dileklerimle kutluyor, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve tazimle; kahraman gazi ve emeklilerimizi minnetle anıyor, halen görevi başında bulunan teşkilat mensuplarına ve kıymetli ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

                Ayrıca, bu anlamlı gün vesilesiyle şunu ifade etmek isterim ki; Coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın her anında olduğu gibi bugün de, ülkemizin kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyenler tarafından hain saldırılarla karşı karşıya kalıyoruz. Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için yürüttüğümüz mücadelede verdiğimiz kayıpların, özellikle de aziz şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz. Bu saldırılar karşısında, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından asla şüphemiz yoktur. Siz değerli halkımızın da hiç şüpheniz olmasın. Türkiye güçlü bir devlet ve her geçen gün gücüne güç katan bir yüce bir devlettir”

 

Yorum Gönder