TÜRK OCAKLARINDAN KONFERANS

09 Mart 2016 Çarşamba 17:19
Bu haber 948 kez okundu

Türk Ocakları Dörtyol Şubesi “Tarihten Günümüze Türk Kültürü” konulu bir konferans düzenliyor.

TÜRK OCAKLARINDAN KONFERANS
11 Mart 2016 Cuma günü akşam saat 19;30’da Atatürk Parkı içerisindeki Türk Ocağı Dörtyol Şubesi Salonunda gerçekleştirilecek konferansa konuşmacı olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal ÜÇÜNCÜ katılacak.

Türk Ocakları Dörtyol Şube Başkanı Sami Ocak konferansla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Türkler, geçmişte kadim medeniyetlerle kültürel ve siyasal ilişkilerde bulunmuş tarihin en kıdemli milletidir. Asya, Avrupa ve Afrika’nın toplam alanı 85 milyon kilometrekaredir. Bu alanın 3/2’sini oluşturan 55 milyon kilometrekarelik alan tarihsel süreçte Türk boy ve topluluklarının siyasal olarak denetim altına aldıkları alandır.

Bütün bu coğrafyalarda Türk kültürünün izleri ve eserleri vardır. Türk siyasal hakimiyetinin sürdüğü zamanlarda bu alanlarda mutluluk ve huzur iklimi, zayıfladığı zamanlarda ise kan ve gözyaşına tanıklık ederiz.

Türklerin 'öteki' kavim ve dinlerle bir arada yaşama kültürü çok derin ve köklüdür. Batı'nın sömürgecilik anlayışından çok farklıdır. İşte tüm bu bilgileri bizimle paylaşmak üzere Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Kemal Üçüncü beyi ilçemize davet etmiş bulunuyoruz. Hemşerilerimizi 11 Mart 2016 Cuma günü akşam saat 19;30’da “Tarihten Günümüze Türk Kültürü” konulu konferansımızda görmekten onur duyacağız” dedi.   

Yorum Gönder