Uğur Fırat Ahilik Haftasını Kutladı

15 Eylül 2020 Salı 14:37
Bu haber 999 kez okundu

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat ahilik haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Uğur Fırat Ahilik Haftasını Kutladı
İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat ahilik haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Uğur Fırat yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Selçuklu’dan günümüze kadar uzanan ahilik geleneği iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverlik gibi toplumsal değerlerimizin yanı sıra Anadolu’daki varlığı bin yıla dayanan meslek etiği ve çalışma disiplini oluşturan çok özel bir kültürümüzdür. Ahilik, sanat ve meslek yönüyle toplumun ekonomik yapısını hazırlarken, ahlaki yönüyle de devlet yapısının temel niteliklerini belirlemiştir.

Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olduğu gibi, geleneğinde mesleki eğitimin yanında sosyal, kültürel ve ahlaki bilgilerle desteklenerek koruyucu değerler meydana getirmiş, ahilik teşkilatı kurucusu ahi Evran Veli’nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri, günümüzde de bizlere yol göstermiştir. Ülke menfaatlerini koruyarak toplum huzurunun sağlanmasına yardımcı olmuşlardır.

Emek ve alın terini vatanseverlik duygularıyla birleştiren esnaf ve meslek kuruluşlarının Ahilik Haftası’nı yürekten kutluyor, bu vesileyle birlik ve beraberlik duygusunun büyüyerek devam etmesini temenni ediyorum.”

Yorum Gönder