Vali Ata’dan Vefakar Polise Ödül

12 Eylül 2018 Çarşamba 13:10
Bu haber 225 kez okundu

Hatay Valisi Erdal Ata, Reyhanlı’da sınır bölgesinde yaralı halde bulduğu Suriyeli kadını 2 kilometre sırtında taşıyarak ambulansa ulaştıran Başpolis Ömer Kılıçarslan ve ekip arkadaşını takdir belgesi ile ödüllendirdi.

Vali Ata'dan Vefakar Polise Ödül

Hatay Valisi Erdal Ata, Reyhanlı’da sınır bölgesinde yaralı halde bulduğu Suriyeli kadını 2 kilometre sırtında taşıyarak ambulansa ulaştıran Başpolis  Ömer  Kılıçarslan ve ekip arkadaşını takdir belgesi ile ödüllendirdi.

 Vali Ata, Hatay İl Emniyet Müdürlüğündeki ödül programında, 4 Eylül’de sınırı yasa dışı yollarla geçerken yaralanan kadını sırtında taşıyarak ambulansa kadar  götüren emniyet görevlilerini kutladığını belirtti.

 Bu davranışın Türk polisinin ne kadar vefakâr olduğunun bir göstergesi olduğunu  vurgulayan Vali Erdal Ata, “Bir taraftan asayiş ve güvenliğin sağlanması için  emniyet ve jandarmamız gece ve gündüz mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken, bir yandan da bu tür durumlara duyarsız kalmayıp örnek bir tutum sergilemişlerdir. Arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını  diliyorum” ifadelerini kullandı.

 Ata, konuşmasının ardından Başpolis Ömer Kılıçarslan ve görev arkadaşı polis  memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na takdir belgelerini verdi.

Başpolis Kılıçarslan ve amirleri de Vali Ata’ya teşekkürlerini sunarak, “Millet  olarak hainlere cezasını en sert şekilde verirken, mazlumlara da merhametle  yaklaşmasını bilen bir milletiz. Benim yerimde kim olsa o şekilde yaklaşacaktır. O günden bu yana çok güzel mesajlar aldım ” şeklinde konuştu.

Törene İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürü Nadir Örten ile yetkililer katıldı.

Yorum Gönder