Vitamin Deposu ‘Arı Ekmeği’ Her Derde Deva…!

04 Temmuz 2023 Salı 11:35
Bu haber 87 kez okundu

İskenderun’da arıcılık sektöründe faaliyet gösteren Erkovan Bal Evi müşterilerine şifa dağıtmaya devam ediyor.

Vitamin Deposu ‘Arı Ekmeği' Her Derde Deva…!

İskenderun’da arıcılık sektöründe faaliyet gösteren Erkovan Bal Evi müşterilerine şifa dağıtmaya devam ediyor.

Baba mesleği olan Arıcılık’ı 27 yıldır sürdüren Erkovan Bal işletmecisi Ertuğrul Yardımcı bölgede az bilinen ve satışını yaptıkları ‘arı ekmeği’ hakkında bilgiler verdi.

Arı Ekmeğinin, Bal ile fermente edilmiş olan polenler olduğunu belirten işletmeci Ertuğrul Yardımcı; “Arı ekmeği, bir diğer adıyla perga; işçi arıların çiçeklerden topladığı polenleri çeşitli işlemler ile fermente ederek ürettiği bir arı ürünüdür. Kraliçe arı, yavru arılar ve işçi arıların temel gıda maddesi olan bu ürün, arılar tarafından petek gözlerinde depolanıyor. Pupadan yeni çıkan yavru arıların ilk besinini oluşturan arı ekmeği, bu özelliği sebebiyle “bebek arı maması” olarak da isimlendirilebiliyor. Vücudun yenilenmesinde oldukça önemli katkıları bulunan arı ekmeği son derece güçlü bir besin kaynağıdır. Arı ekmeği, doğal bir vitamin ve mineral kaynağı olarak görüldüğü için çokça tercih ediliyor ve ünü her geçen gün artıyor.” ifadelerini kullandı.

Arı Ekmeğinin faydaları hakkında da bilgiler veren işletmeci Ertuğrul Yardımcı; “Arı Ekmeği; kansızlık, depresyon, diş eti kanaması sorunları, kadınlarda üreme sorunları, karaciğer hastalıkları gibi rahatsızlıklara iyi geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücuda hem fiziksel hem de zihinsel olarak enerji veriyor. Hücrelerin yenilenmesini hızlandırabildiğinden cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkilerde bulunuyor. Karaciğerin temiz ve sağlıklı kalmasına destek oluyor. Arı ekmeği perga, antiseptik özellikler gösteriyor.” şeklinde konuştu.


Yorum Gönder