Vurucu; ‘Kalpler Engel Tanımaz’

04 Aralık 2018 Salı 10:38
Bu haber 135 kez okundu

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vurucu; ‘Kalpler Engel Tanımaz'

  Başkan  Adnan Vurucu;

“Kalpler Engel Tanımaz”

Beden engeli azim, güç ve sabır ile yenilebilir yeter ki kalplerimizde sevgi engeli olmasın.”

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Her insanın bugünden farklı olarak uyanabileceği bir yarın olduğunu vurgulayan Başkan Vurucu mesajının devamında şu ifadelere yer verdi;

Hepimizin bildiği ancak göz ardı ederek yaşadığımız ve her an karşı karşıya kalacağımız bir durum ile saniyeler içinde birer engelli olabileceğimiz bir dünya içinde hepimiz bir ve bütünüz. Bu anlamda fiziki engel taşıyan vatandaşlarımızın sosyal toplumda yaşamlarını kolaylaştırmak, hizmet koşullarını ulaşılabilir bir hale getirmek için çalışıyor ve çabalıyoruz.

Dünya’da 1 Milyardan fazla ülkemizde ise yaklaşık 4 milyon engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Bu engelli vatandaşlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Toplum olarak bu sorumluluk bilinciyle hareket etmek, her anlamda bu sorumluluğa uygun davranmak ise hepimizin görevidir. Yaşanan olumsuz durumları en aza indirmek ve sadece bugün değil her gün engelleri kaldırmak gerektiğine inanıyor, her bireyin değerli olduğuna dikkat çekmek istiyorum.

Tüm bunların yanında bütün bedensel engellerine rağmen ülkemizi başarıları ile her zaman gururlandırmış, hayatlarındaki zorluklara asla boyun eğmemiş tüm sporcu, asker, bilim insanı ve bilinmeyen nice engelli vatandaşlarımızın da 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, yaşam boyu kararlı ve güçlü duruşlarıyla hepimize örnek oldukları için teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı.

 

Yorum Gönder