Yasak Sonrası Alışveriş Yoğunluğuna Dikkat!

05 Mayıs 2020 Salı 13:36
Bu haber 282 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 3 günlük sokağa çıkma yasağı sonrası artan alışveriş yoğunluğuna dikkat çekerek, “Yasağın acısını çıkarmak için gelişigüzel sokağa çıkmayın!’ uyarısı yaptı.

Yasak Sonrası Alışveriş Yoğunluğuna Dikkat!
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 3 günlük sokağa çıkma yasağı sonrası artan alışveriş yoğunluğuna dikkat çekerek, “Yasağın acısını çıkarmak için gelişigüzel sokağa çıkmayın!’ uyarısı yaptı. Evin ihtiyaçlarının planlı bir şekilde, caddelerde yoğunluk oluşturulmadan temin edilmesinin önemine dikkat çeken Kaymakam Yönden,  “Muhterem hemşerilerimiz; Korona Virüs Salgını ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve İçişleri Bakanlığımızın takdir ve tensipleriyle ülkemiz genelinde uygulanan tedbir ve kararlar ile salgın sürecinin kontrol altına alındığını hep birlikte gözlemliyoruz.

Korona Virüs salgınına karşı mücadelenin hep birlikte verildiğini ve başarının 83 milyon olarak herkesin olduğunu, ayrıca bu hassas mücadele sürecinde düzen, dikkat, disiplin ve duyarlılığın vazgeçilmez bir esas ve kural olduğunu bir kez daha önemle vurguluyoruz.

Hatay'ın da dahil olduğu 30 Büyükşehir’imiz ve Zonguldak ilimizde uygulanan "Sokağa Çıkma Kısıtlaması" uygulaması esnasında gösterdiği hassasiyetlerinden dolayı İskenderunlulara da bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Lakin, bu zaman zarfında evde kalmanın önem ve önceliğine dikkat çekerken, "Sokağa Çıkma Kısıtlamasının sona ermesinin hemen sonrası yasağın acısını çıkarma yada kutlama yapacak şekilde gelişigüzel sokağa çıkılmaması, sosyal izolasyon, sosyal mesafe, kişisel temizlik, maske ve eldiven kullanılmasına dair hassasiyetinizin titizlik ve kararlılıkla devam ettirilmesini önemle rica ediyoruz.

Özellikle de sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesini takip eden ilk (3) gün lütfen rehavete kapılmadan, planlı bir şekilde, panik ve israfa mahal vermeksizin evinizin ihtiyaçlarını temin ediniz ve sosyal mesafe esasından asla ödün vermeyiniz.

Devletimiz, her şartta ve her koşulda sizler için seferber olmuşken, sizde sevdikleriniz ve bizler için evinizde kalınız. Lütfen, zorunlu hal dışında evinizden ayrılmayınız.” dedi.

Yorum Gönder