Yaya Öncelikli Trafik!

05 Şubat 2019 Salı 16:45
Bu haber 148 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, trafikte yapılan değişiklik ve yayalara öncelik verilmesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Yaya Öncelikli Trafik!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, trafikte yapılan değişiklik ve yayalara öncelik verilmesi ile ilgili açıklamada bulundu.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden açıklamasında şunları dile getirdi:

Karayolları Trafik Kanunu’nun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklik ile artık araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş;

 - Kavşak giriş ve çıkışlarında,

- Yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken Yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan Yayalara Durarak ilk geçiş hakkını vermek zorunluluğu getirildi.

 İçişleri Bakanlığı tarafından, ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde yıl boyu devam edecek farkındalık faaliyetleri yapılması kararlaştırıldı.

 Yıl boyunca yapılacak kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için, 6 Şubat 2019 Çarşamba günü 12.00-13.30 saatleri arasında tüm iller ile eş zamanlı olarak il merkezinde İl Valisi, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü; İlçede Kaymakamlar, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanın katılımıyla Devletimizin tüm unsurları ile farkındalık etkinliği icra edilecektir.

 Bu doğrultuda; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden öncülüğünde, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, kurum müdürleri ile yazılı, görsel ve işitsel basın mensuplarının da katılımıyla farkındalık etkinliği tertip edilmiş olup, söz konusu etkinlik, 6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat: 12.00'da Şehitpamir Caddesi'nden Doktorlar Caddesine Bağlayan (Vakıfbank Önü) Yaya Geçidi İle Sahil Mevkii İş Bankası Önündeki Yaya Geçidi'nde icra edilecektir.

 

Yorum Gönder