Yeditepelilerden Örnek Beraberlik

01 Ekim 2018 Pazartesi 12:58
Bu haber 165 kez okundu

Çelik-İş Sendikası Şube Başkanı Güngör kazasız belasız günler için düzenlediği hayır gününde birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

Yeditepelilerden Örnek Beraberlik
  Çelik-İş Sendikası Şube Başkanı Güngör kazasız belasız günler için düzenlediği hayır gününde birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

Çelik iş Sendikası İskenderun Şube Başkanı ve Hak iş  Hatay İl  Başkanı Mehmet Güngör tüm geçmişlerinin ruhu İçin ve kazasız belasız günler için Mevlid-i şerif ve Hatmi Şerif okuttu.

İskenderun Belediyesi 2  Nolu Taziye Evinde gerçekleştirilen  hayır günündeki davete siyaset ve STK ların Başkan ve yöneticilerinin yanı sıra  kurum müdürleri ve kalabalık misafir topluluğu da iştirak etti.

Örnek birlikteliğin sergilendiği hayır gününe Yeditepelilerin ileri gelenlerinden Muzaffer Hoca’nın yaptığı duaya tüm davetliler hep bir ağızdan amin dediler. Okunan Yasın-i şerif ve yapılan dualarda, ölmüşlerimizin ruhuna Fatihalar da okundu.

Yeditepelilere yakışır örnek birlikteliğin sergilendiği hayır gününe İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Halit Akıncı Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim'in yanı sıra STK temsilcileri ve kalabalık halk topluluğu katıldı.

Davette  misafirlere Yöresel yemekler ve tatlı ikramı yapıldı.

Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı Yeditepe yöresine has özel günlerde kazanlarda odun ateşinde pişirilen ve halk arasında Etli Aş  (Etli Bulgur Pilavı) Döğme (Aşure) yemeklerinin yapımına bizzat kendisi de destek veren eline aldığı kepçe ile yemekleri karıştıran Güngör bu geleneğin Yeditepeliler arasında birlik ve beraberliği de pekiştirdiğini sözlerine ekledi.

 

Yorum Gönder