Yönden Ailesi Muhtarları Konuk Etti

14 Haziran 2019 Cuma 12:55
Bu haber 66 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yerel yönetim sürecinde hizmet paydaşı olarak gördüğü ve demokrasinin temel taşları olan mahalle muhtarlarını kaymakamlık konutunda ağırladı.

Yönden Ailesi Muhtarları Konuk Etti
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yerel yönetim sürecinde hizmet paydaşı olarak gördüğü ve demokrasinin temel taşları olan mahalle muhtarlarını kaymakamlık konutunda ağırladı.

                Kaymakamlık konutunda düzenlenen akşam yemeğine; Düğünyurdu Mahallesi Muhtarı Seyfettin Çöloğlu, Gültepe Mahallesi Muhtarı İrfan Bozdağ ve eşi, İsmet İnönü Mahallesi Muhtarı Engin Aktuğ ve eşi, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Hasan Şanlı ve eşi, Numune Mahallesi Muhtarı Ethem Ayseki ve eşi katıldı. 

                Akşam yemeği olarak düzenlenen özel gecede; 2019 Mahalli İdareler Seçiminde halkımızın takdir ve teveccühleri ile seçimi kazanan yeni muhtarların bir grubunu ağırlayan Kaymakam Yönden ve eşi Dr. Ayşenur Yönden, yerel yönetimin en önemli dinamikleri olan muhtarlarımıza verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdi. Muhtarlar ile gönül sofrasında buluşan Yönden Ailesi, kişiye özel hazırlanmış kalemleri muhtarlara hediye etti.

                Duygu ve düşüncelerini belirtmek üzere kısa bir konuşma yapan Kaymakam İskender Yönden, muhtarlık müessesesinin kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olduğunu belirterek yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden ve devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğunun aşikâr olduğunu söyledi. Kaymakam Yönden konuşmasında: “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerimle, muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

                Kaymakam Yönden’in eşi Dr. Ayşenur Yönden ise, muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerin ve mahalle sakinlerinin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi.

               

Yorum Gönder