Yönden Ailesi Muhtarlarla Gönül Sofrasında..

28 Aralık 2018 Cuma 15:19
Bu haber 137 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Eşi Dr. Ayşenur Yönden, İskenderun’daki mahalle muhtarları ile gönül sofrasında bir araya geldi.

Yönden Ailesi Muhtarlarla Gönül Sofrasında..

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Eşi Dr. Ayşenur Yönden, İskenderun’daki mahalle muhtarları ile gönül sofrasında bir araya geldi.

Mikado Restaurant’ta düzenlenen akşam yemeğine katılan muhtarlar ve eşlerini kapıda tek tek karşılayan Yönden Ailesi, yemeğin ardından toplumsal hayatın yapı taşlarını oluşturan muhtarlara kişiye özel hazırlanmış kalem hediye etti.

Kaymakam Yönden, “Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkânlarla yürüttükleri fedakârca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan maddi ve manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir. Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerimle, Muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in Eşi Dr. Ayşenur Yönden de, muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerin ve mahalle sakinlerinin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi.

Yorum Gönder