Yükseliş Koleji Gençleri Ata’sının İzinde…

19 Mayıs 2023 Cuma 16:25
Bu haber 285 kez okundu

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü, tüm milli bayramlarda olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da farkını gösterdi.

Yükseliş Koleji Gençleri Ata'sının İzinde…

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü, tüm milli bayramlarda olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da farkını gösterdi.

Depremlerde hayatını kaybeden öğretmenleri, öğrencilerinin burukluğu, üzüntüsü ve acısını unutmadan öğrencilerine gençlik şöleni düzenleyen Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü, çeşitli yarışmalarla öğrencilerine muhteşem anlar yaşattı.

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Genel Müdürü Aykut Davut Öktem’in çok hassas olduğu konuların başında gelen, özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, geleceğe umutla yürüyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ilkelerinin izinden giden gençlerin heyecanı tüm kampüste yankılandı.

Depremlerde kaybettikleri öğretmenleri ve arkadaşlarının acısını unutmadan buruk bir gençlik şöleni yaşayan Yükseliş’in gençleri, öğretmenleri Hamit Duman yönetiminde düzenlenen etkinliklerde doyasıya yarıştılar.

Spagetti, hamburger, yoğurt yeme yarışları, kaşıkta yumurta taşıma yarışı, çuvalla koşma yarışı, bisiklet yarışı, öğretmenler arası dondurma yeme yarışları nefes kesti.

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Genel Müdürü Aykut Davut Öktem’in gençlik şöleni sonunda yaşadığı zor anlar ise tüm kampüste hüzünlü anlara sahne oldu.

Depremde hayatını kaybeden Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü 11’nci sınıf öğrencisi Aksel Sakacı’nın annesi Sevil Sakacı’ya sarılarak acısını paylaştı ve ardından Aksel Sakacı’nın örnek bir öğrenci olarak Yükseliş Koleji’nde her zaman yaşayacağını söyledi.

Aykut Davut Öktem’in acılı anne Sevil Sakacı’ya sarıldığı ve acısını paylaştığı anlarda tüm öğrenci ve öğretmenler de gözyaşlarına hakim olamadılar, acıyı en derinden paylaştılar.

Yorum Gönder