Yükseliş Velileri Doğan Cüceloğlu ile Buluştu

05 Ocak 2019 Cumartesi 18:13
Bu haber 153 kez okundu

Özel Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü’nün davetlisi olarak İskenderun’a gelen Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve kişisel gelişim uzmanı Polat Doğru veliler ile buluştu.

Yükseliş Velileri Doğan Cüceloğlu ile Buluştu

 Özel Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü’nün davetlisi olarak İskenderun’a gelen Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve kişisel gelişim uzmanı Polat Doğru veliler ile buluştu.

 

İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı salonunda gerçekleşen söyleşide açılış konuşmasını yapan Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem : “Bireysel eğitimin en önemli yapı taşını oluşturan ailedir. Okuldur ve çevredir. Öğrencinin davranış kazanmasındaki en önemli etken ise velinin etkili olmasıdır. Çocuğun mevcut durumu ile barışık olması onun mutlu bir birey olmasını sağlar ve eğitim-öğretimini kolaylaştırır” dedi. Sözlerini kısa bir hikaye ile tamamlayan Öktem katılımcılara teşekkür ettikten sonra Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve Polat Doğru’yu sahneye davet etti.

 

Kendisinin de bir öğretmen çocuğu ve Hataylı olduğunu belirten Polat Doğru, çocuklar üzerindeki ödev baskısının çok fazla olmamasını ve bu denenle çocukların hırpalanmaması gerektiğini anlattı. Çocuğun birey olduğunun farkındalığını vurgulayan Doğru, bu konuda ebeveynlere büyük işler düştüğünü belirtti.

 

Doğan Cüceloğlu ise anlattığı kısa hikaye ve anekdodlar ile velilere adete bir ayna tuttu. Keyifli bir ortamda geçen söyleşide ebeveynlere nasıl etkili veli olunur’u bazen ayna tutarak bazen farkındalık yaratarak anlatan Cüceloğlu konuşmasının sonunda velilere ve Yükseliş Kolejine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, Romanya Fahri Konsolosu Faruk Rende ve daha çok sayıda protokol üyesi de veliler, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte seminere katıldı.

 

Yoğun katılımla gerçekleşen seminerin sonunda Yükseliş Koleji kurucusu Nuri Üysen ile Genel Müdür Aykut Davut Öktem Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve kişisel gelişim uzmanı Polat Doğru’ya çiçek ve plaket takdim ettiler.

Yorum Gönder