ZABITA DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

06 Şubat 2016 Cumartesi 16:13
Bu haber 939 kez okundu

İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri şehir genelinde faaliyet gösteren pastane, tatlı imalathaneleri ve satış yerlerini denetledi.

ZABITA DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Foto galeriye git

Zabıta ekipleri, pastane denetimlerinde kurallara uymayan işletmeler hakkında tutanak tuttu. İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, denetimlerde iş yerlerinin ruhsatları, genel temizlikleri, personel portör muayeneleri, gıda üretim yerleri ve üretim şekillerini kontrol etti.

Vatandaşın sağlığının önemine vurgu yapan ve gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına özen göstermeleri gerektiğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, denetimlerimizin amacı cezai işlem değil, Belediye olarak hedefimiz şehrimizde gıda üreticilerinin hijyen koşullarına uygun şartlarda üretim yapmasıdır dedi.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil yapılan denetimlerin zabıta ekiplerince rutin olarak yapıldığını bu denetimlerin amacının aynı zamanda esnafa rehberlik olduğunu belirterek; “vatandaşlarımızın sağlıklı ortamlarda sağlıklı ürünler tüketmelerine öncülük etmemiz gerekiyor. İskenderun’da gıda üretimi yapan iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını, işletmenin üretim izninin olup olmadığına ve ürünlerin saklanma koşullarını en ince ayrıntısına kadar incelemeye alıyoruz. Şehrin markalaşması açısından esnaflarımızın da satış ve üretim yönetmeliklerine uymaları gerekiyor. İşletmelerimizin birçoğu gerekli uyarılar yapıldıktan sonra eksikliklerini gideriyor.

Bu anlayışta olan esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız vatandaşın sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamak. Esnafımıza ceza yazmak ve herhangi bir işletmeyi kapatmak derdinde değiliz. Halkın sağlığı her şeyden önemlidir”dedi.    

Yorum Gönder