Ziya Selçuk Yükseliş Koleji’ne Konuk Oldu

18 Mayıs 2024 Cumartesi 15:55
Bu haber 70 kez okundu

Yükseliş Koleji geleneksel hale getirdiği etkili veli seminerinin konusu önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu.

Ziya Selçuk Yükseliş Koleji'ne Konuk Oldu

Yükseliş Koleji geleneksel hale getirdiği etkili veli seminerinin konusu önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu.

Yükseliş Koleji kampüsünde gerçekleştirilen seminere, önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depçi, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Uyar, eski milletvekili Aziz Yazar, Yükseliş Koleji kurucusu Nuri Üysen, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz, Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem ve çok sayıda veli ile öğrenci katıldı.

Seminerin sunuculuğunu Yükseliş kolejinin Robotu Roboyük yaptı. Programın sunucusu Roboyük ise Atatürk’ün çok sevdiği zeybek oyununu oynadı. Daha sonra iki öğrenci davetlilere piyona resitali sundu.

Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, "Uzun süredir etkili veli seminerleri düzenliyoruz. Ancak değerli bakanımızın buraya gelmesi çok daha önceden ayarlanmıştı. Maalesef ki birçok sorunları şehir olarak yaşayınca program bugüne kısmet oldu" açıklamasında bulundu.

Önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise, "Türkiye’de ve dünyada hızla bir değişim yaşanıyor. Dünya inanılmaz bir değişime ayak uydurma mücadelesi içerisinde bu nedenle eğitimden ve teknolojiden geri kalmamak gerekiyor" dedi.Yorum Gönder