Gelişim’in Melekleri Günlerini Kutladı

15 Mayıs 2018 Salı 17:48
Bu haber 186 kez okundu

İskenderun Gelişim Hastanesi, ‘12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’ münasebetiyle, Atatürk Anıt Alanı’na çelenk sundu.

Gelişim'in Melekleri Günlerini Kutladı
İskenderun Gelişim Hastanesi, ‘12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’ münasebetiyle, Atatürk Anıt Alanı’na çelenk sundu. Genel Koordinatör Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, Başhemşire Hatice Uygun ve hemşirelerin hazır bulunduğu törende, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

‘Ülkenin Aydınlık Yüzü Hemşirelerdir’

İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, tüm hemşirelerin gününü kutlayarak gerçekleştirdiği konuşmasında, “Hemşirelik, güç şartlarda dahi; sabır, özveri ve hoşgörüyle gerçekleştirilen zor bir meslektir. Aydın Türk Kadını’nın temsilcisi de, bu ülkenin sağlığını da temsil eden sizlersiniz. Sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum. Mesleğinizde başarılar ve nice yıllar diliyorum” dedi.

‘Sağlık Bir İnsan Hakkıdır’

Hemşirelik mesleğinin, bir sağlık disiplini olduğunu ifade eden Eğitim Hemşiresi Emine Bakır ise, “Hemşirelik, insanın sadece fizyolojik değil; psikolojik ve sosyal yönlerden de bakım gereksinimini karşılamaktadır. Bunu yaparken, hemşireliğin dört temel kavramı olan; insan, sağlık-hastalık, çevre, hemşirelik mesleğiyle ilgili süreçlerde, problemi tanılar, girişimlerini planlar, uygular ve değerlendirir. İhtiyaç duyulan insan gücünü karşılamaya katkı sağlamak için hemşirelik, Türkiye Cumhuriyeti değerleri ve İskenderun Gelişim Hastanesi misyonu ve vizyonu doğrultusunda; yaşam boyu öğrenme ilkesine inanan yenilikçi, girişimci ve sorumluluk sahibi, mesleki olarak üst düzey bilgi, beceri ve donanıma sahip, etik ilkelere bağlı, insan onuruna saygılı, multidisipliner ekip çalışması yapabilen, kanıta dayalı bilgi üreten ve ürettiği bilgiyi uygulamaya geçirerek alanında fark yaratmaktır. Hepimiz için mutlu bir meslek hayatı sürmeyi temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından törene katılan sağlık çalışanları, Atatürk Anıt Alanı’nda hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Yorum Gönder