banner45

Arsuz Belediyesi Şampiyon!

02 Ağustos 2016 Salı 16:56
Bu haber 1334 kez okundu

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), Arsuz Belediyesi ve Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) işbirliğiyle Arsuz'da bu yıl ikincisi düzenlenen 2016 TFF Plaj Futbol Ligi Arsuz Etabı karşılaşmaları, Karaağaç Halk Plajı'nda renkli görüntülere sahne oldu.

Arsuz Belediyesi Şampiyon!
TFF tarafından Türkiye'de sadece 16 noktada oynanan ve Hatay'da da iki yıldır da Arsuz'da gerçekleştirilen turnuva dört takımın kıyasıya ve zevkli mücadelesine sahne oldu. İki gün süren ve hem plaj futbolu tutkunlarını buluşturan, hem de deniz şehri olarak bilinen ilçeye canlılık katan turnuvanın final maçında rakibini 6-4 yenerek şampiyonluğa uzanan takım Arsuz Belediyesi Plaj Futbolu Takımı olurken, Gözcüler Belediyespor ikinci, Karaağaç - Nardüzü Gençlikspor üçüncü, Arsuz Umut Gençlikspor ise dördüncü oldu.  Şampiyon olan Arsuz Belediyesi Plaj Futbolu Takımı, önümüzdeki günlerde Alanya'da gerçekleştirilecek olan Ulusal Lig'de Hatay'ı ve Arsuz'u temsil etmeye hak kazanırken, Türkiye şampiyonluğu için ter dökecek.

Dostluk ve Hoşgörü Rüzgarı Esti

Turnuvanın final maçını Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, TFF Futbol Gelişim Ligleri Müdürü Erden Or, TFF Futbol Gelişim Ligleri Uzmanı Onur Zaim, Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Dik ve çok sayıda sporsever izledi. Son dakikaya kadar kıran kırana oynanan final maçında plaj futbolu tutkunları spor yorumcusu Oktay Sarı'nın mükemmel sunumu ve esprileri ile keyifli dakikalar yaşadı.  İlçedeki dostluk, kardeşlik ve hoşgörü rüzgârını spora da yansıtan turnuvada 41 gole imza atılırken, turnuva boyunca sadece bir sarı kart verilmesi de sporcuların centilmenlik ve fair play ruhunu ortaya koydu.  Turnuva şampiyonu olan Arsuz Belediyesi Plaj Futbolu Takımı mücadele eden Volkan Kirar takımını şampiyonluğa taşıyan gollerden beşini kaydederek, gol krallığını ilan etti.

Arsuz'da Plaj Futbolu Keyfi Bir Başka

Ödül seremonisi öncesi yaptığı konuşmada, Arsuz'u sporda da öncü bir kent yapmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, "Hatay’da plaj futbolu liginin sadece Arsuz’da yapılması bizim için ayrı bir onurdur.  Hep birlikte bunun sevincini yaşıyoruz.  TFF işbirliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz plaj futbolu turnuvasında 4 takımımız kıyasıya yarıştı. Bunların hepsi bizim takımlarımızdır. Bu takımlar içerisinde ayırım yapma şansımız yok. Hangisi şampiyon olursa olsun benim için fark etmeyecekti, aynı sevinci yaşayacaktım. Turnuvada ter döken ve şampiyonluk için mücadele eden tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Bizleri layıkıyla Alanya’da temsil edecek takımımıza başarılar diliyorum. Geçen yıl üçüncülük elde ettiğimiz finallerde, bu yıl takımımız inşallah Türkiye Şampiyonu olarak döner. Futbolcuların hepsine, TFF yetkililerine, hakemlerimize, turnuvaya renk katan sunucumuza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Kupa Sahibini Buldu

Konuşmaların ardından Arsuz Belediyesi Plaj Futbolu Takımı'na şampiyonluk kupası ve madalyalarını takdim eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha'ya da spora ve sporcuya katkılarından dolayı TFF Futbol Gelişim Ligleri Müdürü Erden Or teşekkür plaketi sundu. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, katkılarından dolayı TFF Futbol Gelişim Ligleri Müdürü Erden Or, TFF Futbol Gelişim Ligleri Uzmanı Onur Zaim, Hatay ASKF Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Dik, başarılı sunucu Oktay Sarı ve turnuvanın hakemlerine plaket takdim etti.

Yorum Gönder