Avrupa Şampiyonu İskenderun’dan

02 Kasım 2019 Cumartesi 09:54
Bu haber 136 kez okundu

İtalya’da yapılan Para Taekwondo Avrupa Şampiyonasında altın madalya ile zirveye yerleşen İskenderun 5 Temmuz Belediye spor ve Özşampiyonlar Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Sefer Tayyip Harbutlu, Iskenderun’un ve Türkiye’nin gururu oldu.

Avrupa Şampiyonu İskenderun'dan
İtalya’da yapılan Para Taekwondo Avrupa Şampiyonasında altın madalya ile zirveye yerleşen İskenderun 5 Temmuz Belediye spor  ve Özşampiyonlar Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Sefer Tayyip Harbutlu, Iskenderun’un ve Türkiye’nin gururu oldu.
Milli Takım Antrenörü Mehmet Korhan ve Fikret Korhan nezaretinde çalışmalarını sürdüren daha önce Dünya beşinciliği ile Avrupa ikinciliği bulunan Harputlu’nun Avrupa şampiyonluğu için tebrik mesajları yağdı.


İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, “Avrupa Para Taekwondo Şampiyonasına katılan 5 Temmuz Belediye Spor Kulübü’nün sporcusu Sefer Tayyip Harputlu’nun K42 +75 kiloda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonluğu elde ettiğini gurur ve mutluluk ile öğrendik. Başarılı sporcumuz Sefer Tayyip Harputlu ve emeği geçen tüm teknik ve idari yöneticilerini canı gönülden tebrik ediyor, ülkemizi en iyi  şekilde temsil eden sporcularımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz” derken, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da “Avrupa Para Taekwondo Şampiyonasına katılan 5 Temmuz Belediyespor kulübümüzün Taekwondo sporcusu Sefer Tayyip Harputlu, K42 +75 kiloda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olmuştur. Sporcumuzu bu üstün başarısından dolayı kutluyorum. Antrenörlerimize ve sporcumuza başarılarının devamını diliyorum. Spora ve sporcuya desteğimiz devam edecek” diyerek Avrupa Şampiyonluğunu kutladı.

Yorum Gönder