banner45

Geleceğin Sporcularını Yetiştiriyoruz!

03 Ağustos 2016 Çarşamba 17:57
Bu haber 970 kez okundu

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, geleceğin sporcularını yetiştirdiklerini belirtti. İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yerel Yönetimlerin Spora Bakışı’ konulu panel belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

Geleceğin Sporcularını Yetiştiriyoruz!
Düzenlenen konferans öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar sporun ve sporcunun hep yanında olduk. Yaz spor okulları açarak farklı branşlarda yaklaşık 2500 sporcuya kurslar verdik. Vermeye devam ediyoruz. Belediye olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlamak hepimizin görevi” diye konuştu.

Gençleri sporla buluşturmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Seyfi Dingil, “Spor dallarını artırmak istiyoruz, sadece futbol, basketbol değil, başka dallarda da zenginleştirmek gerekiyor.Her çocuğun farklı yeteneklere sahiptir., çocuklarımızı sokağın olumsuz etkilerinden hep birlikte kurtarıp, sporun yanında iyi ahlakı ve güzel insan olmayı da öğretelim. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi iyi ve güzel yetiştirirsek ülkemizde çok daha güzel bir hale gelir. Cenabı Allah ülkemiz için kötü emel besleyenlerinde isteklerini gerçekleştirmesin inşallah” temennisinde bulundu.
Çilingiroğlu ve Giray Bulak'tan Başkan Seyfi Dingil’e Teşekkür!

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu ve Teknik Direktör Giray Bulak ise İskenderun’da spor anlamında inanılmaz bir potansiyel gördüklerini ifade ederek; “Spora verdiği desteklerden ve bizleri sporcu kardeşlerimizle buluşturduğu için başkanımız Sayın Seyfi Dingil’e çok teşekkür ediyoruz. Son yıllarda spora ve gençlerimize yönelik çok güzel yatırımlar yapılıyor. Görüldüğü üzere İskenderun Belediyemiz bünyesinde siz gençlere yönelik kurduğu Spor okullarında çok faydalı işler yapıyor. Başkanımızın spora gösterdiği duyarlılık bizi çok mutlu etti.” şeklinde konuştular.

Yapılan konuşmaların ardından Çilingiroğlu ve Bulak genç sporcuların sorularını yanıtladılar.

Yorum Gönder