HBB’NİN SPORTİF ARENADAKİ ATAĞI

09 Mart 2016 Çarşamba 16:52
Bu haber 907 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) sportif arenada gösterdiği istikrarlı grafiğini, bünyesindeki sporcuların bölgesel ve ulusal müsabakalarda elde ettiği başarılarla sürdürüyor.

HBB'NİN SPORTİF ARENADAKİ ATAĞI

 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın spora ve sporcuya verdiği katkıların ilimize başarı olarak geri dönmesi ve özellikle kente kazandırdığı Türkiye’nin en büyük 2. Spor tesisi özelliğine sahip HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nin varlığı Hatay’ı spor camiasında öncü şehirlerden biri haline getirdi.

HATAY, TENİSTE BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNDE

Faaliyet gösterdiği sporun çeşitli dallarında neredeyse her müsabakadabaşarılar kazanan HBB, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 3-6 Mart tarihleri arasında Mersin Olimpiyat Tesisleri’nde düzenlenen turnuvada, tenis sporcularıyla yine liderliği göğüsledi.

8-14 yaş arası düzenlenen turnuvalarda 10 yaş grubu erkeklerde Haydar Cem Gökpınar ve 14 yaş grubu bayanlarda ise Ayşe Ilgın Bahadır elde ettiği başarılarla Hatay’ı birincilik kürsüsüne taşımanın haklı gururunu yaşadılar.

SPOR OTORİTELERİ: HATAY, BAŞKAN SAVAŞ’IN ÖNCÜLÜĞÜNDE MİLLİ TAKIMLARA SPORCU YETİŞTİREN BİR ŞEHİR OLACAK

Spor otoriteleri,Başkan Savaş’ın emekleri ve gösterdiği kararlılıkla Hatay’ın yakın bir zamanda sporun neredeyse her dalında milli takımlara sporcu yetiştiren bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini öngörüyor.

 

Yorum Gönder