Herkes Spor Yapsın İSTEriz

11 Kasım 2018 Pazar 22:01
Bu haber 177 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Herkes İçin Spor Festivali’, İSTE Merkez Kampüste yapıldı.

Herkes Spor Yapsın İSTEriz
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Herkes İçin Spor Festivali’, İSTE Merkez Kampüste yapıldı. İSTE’li öğrencilerin yanı sıra miniklerin de yoğun ilgi gösterdiği festival, renkli görüntülere sahne oldu.

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” anlayışını ile gençleri ve halkın her kesimini sporla tanıştırabilmek, hayatın zorluk ve stresinden bir an olsun uzaklaştırabilmek ve sporun sağlığı korumakla birlikte, zihinsel gelişimi de desteklediğini gösterebilmek için önemli bir organizasyon olan Herkes İçin Spor Festivali, İSTE Merkez Kampüs’te gerçekleştirildi. Etkinlikte; sumo güreşi, bilek güreşi, tavla, halat çekme, okçuluk, mini golf, badminton, tabu, denge oyunu ve tırmanma gibi yarışmalar yapıldı. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ile personelin de katıldığı festival kapsamında yapılan yarışmalarda ortaya çıkan renkli görüntüler kimi zaman seyredenleri gülümsetti.


Yorum Gönder