Küçükler İl Şampiyonluğunda İskenderun İmzası

27 Şubat 2020 Perşembe 10:43
Bu haber 5794 kez okundu

2019 - 2020 Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Ortaokullar arası Küçük Erkekler futbol Hatay il birinciliği maçları sona erdi.

Küçükler İl Şampiyonluğunda İskenderun İmzası
2019 - 2020 Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Ortaokullar arası Küçük Erkekler futbol Hatay il birinciliği maçları sona erdi. Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yaptıkları Küçükler Futbol İl Birinciliği maçları sona erdi.

100 okulun katıldığı karşılaşmalar sonucunda rakiplerini eleyen İskenderun Namık Kemal Ortaokulu ile İskenderun Gübretaş Ortaokulu İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü Sentetik sahasında oynanan final maçında karşı karşıya geldi. Normal süresi 2-2 biten final maçında Gübretaş Ortaokulunu 4-3’lük skorla geçen Namık Kemal Ortaokulu Hatay İl şampiyonu oldu.

Şampiyon olan Namık Kemal Ortaokulu Hatay’ı Türkiye Şampiyonasında Malatya’da oynanacak guruplarda, ikinci olan Gübretaş Ortaokulu ise Adana’da oynanacak guruplarda temsil edecek.

İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel ve Milli Eğitim İskenderun ilçe şube müdürü Önder Sarı ve okul yöneticileri Namık Kemal Ortaokulu'na şampiyonluk kupasını, ikinci olan Gübretaş Ortaokulu’na ise madalyalarını verdi.

Sportif faaliyetlerde adından sıkça söz ettiren İskenderun’un bu başarısının takdire şayan olduğunu belirten, kupa ve madalyalarını takdim ederek öğrencileri kutlayan İskenderun Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, "Çocuklarımızın bu güzel mücadelesini izlemek büyük bir keyifti. Hatay finaline kalan İskenderun takımları oldu. Bu da bizlere ayrı bir gurur verdi. Ben katılan tüm takımlarımızı kutluyorum. Gruplara gidecek olan takımlarımıza da başarılar diliyorum. İnşallah Türkiye Şampiyonluğunda İskenderun takımı olur" dedi.

İskenderun Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Ali Koç ise, “Takımımız çok iyi mücadele etti. Bizlere şampiyonluğu getirdiler. İnşallah Türkiye finallerinde de aynı mutluluğu yaşarız” diye konuştu.

Yorum Gönder