Çete Lideri Harem Kurmuş!

14 Şubat 2016 Pazar 16:21
Bu haber 1182 kez okundu

Çaldıkları kamyonetleri kaçak yollarla Suriye'ye götürüp satan çete yakalandı. Çete liderinin sekiz kadınla birlikte yaşadığı ortaya çıktı.

Çete Lideri Harem Kurmuş!

 İstanbul polisi, son dönemde aynı marka kamyonetlerin çalınması üzerine inceleme başlattı. İlk olarak kamyonetleri çalan çeteninİstanbul ve Hatay'da yapılandığı belirlendi.

ÖNCE HATAY'A ORADAN DA SURİYE'YE

Teknik ve fiziki takipte ise çalıntı kamyonetlerin TIR'lara yüklenip Hatay'a, buradan da Suriye'ye götürülüp satıldıkları ortaya çıkarıldı. Çetenin İstanbul liderinin Mevlüt A., Hatay liderinin Hüseyin T. olduğu belirlendi.

SORUŞTURMA 6 AY SÜRDÜ

6 ay süren soruşturmanın sonunda da eşzamanlı operasyon yapıldı. İstanbulHatay,Bursa ve Şanlıurfa'daki çok sayıda adres basıldı, 12 şüpheli gözaltına alındı.

8 SEVGİLİYLE YAŞIYOR

Şüphelilerin sorguda kamyonetleri 10 ile 15 bin TL arasında değişen fiyatlara sattıkları,Suriye'ye götürülmesinde ise kaçak yolların kullanıldığı belirlendi. Araçları Suriye'deki terör örgütlerinin aldığı tespit edildi. Suriye pasaportuna da sahip olan çete liderlerinden Hüseyin T.'nin 8 kadınla birlikte yaşadığı, son sevgilisinin de 17 yaşında Suriyeli bir genç kadın olduğu bildirildi

Yorum Gönder