Hayırda Yarışıyor

18 Haziran 2016 Cumartesi 12:41
Bu haber 1449 kez okundu

Vali Topaca Recep Atakaş’la Okul Protokolü İmzaladı. Hatay Valisi Ercan Topaca, hayırsever iş adamı Recep Atakaş ile 24 derslikli Naim Atakaş Anadolu Lisesi için protokol imzaladı. 16 Haziran 2016 Perşembe günü saat 14.00’te Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokole Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve hayırsever iş adamı Recep Atakaş katıldı.

Hayırda Yarışıyor

Hatay Valisi Ercan Topaca yaptığı konuşmada hayırlı bir protokol için toplanmış olduklarını belirterek, ‘’İlimizin değerli işadamlarından Recep Atakaş’ın Kırıkhan ilçemizde daha önce yaptırmış olduğu bir okul bulunmaktaydı. Yapıldığı dönemin teknik şartları itibariyle bazı eksikleri bulunan bu okulun yerine 24 derslikli, daha donanımlı, deprem yönetmeliğine ve diğer teknik mevzuata uygun, 6065 metrekare toplam alanı olan güzel bir okul yapacağız.’’ dedi.

Eğitim-öğretimin devletimizin çok önem verdiği, çocuklarımızın hiçbirinin geri kalmasını istemediği bir alan olduğunu ifade eden Vali Topaca, ‘’Devlet olarak eğitim konusunda çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. İlimizde de eğitim alanında şu an devam eden 2015-2016 yılına ait 56 tane yatırımımız var. Bunların hepsi eylül ayının sonuna kadar birkaç istisna hariç tamamlanacak. Bu yatırımlar tamamlandığında ilimize yaklaşık 1000 derslik kazandırmış olacağız. Ama bunlar yetmiyor. Kentimiz genç bir nüfusa sahip. Yaklaşık 360 bin ilkokul, ortaokul ve lise çağında öğrencimiz var. Bunların hepsine modern, yeni derslikler sağlamak, teknik kapasitesi olan okulları yapmak bir anda mümkün olmuyor. Burada da hayırseverlerimiz devreye giriyor. Bizim yetemediğimiz yerlerde hayırseverlerimizin ciddi desteğini alıyoruz.  Bu hayırseverlerimizden ön plana çıkan Recep Atakaş’a huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.

Atakaş: ‘Çağımızda Güçlü Olmanın Yolu Bilgi, Bilgiyi Öğrenmenin Yolu Eğitimdir’

Hayırsever İş Adamı Recep Atakaş ise çağımızda güçlü olmanın yolunun bilgiden geçtiğini belirterek, ‘’Bilgiyi öğrenmenin yolu eğitimdir. Eğer bu ülkeyi ekonomik olarak üst seviyelere yükseltmek, daha huzurlu ve güçlü bir ülke olmak istiyorsak herkesin eğitime destek olması gerekmektedir. Devlet ve millet bir bütündür. Her şeyi devletten beklememek lazım. Bu okulu ben bu düşünceyle yapıyorum. Yapacağımız okul tam donanımlı, içinde kış bahçesi bile bulunan muazzam bir okuldur. Gençlerimizi böyle güzel okullarda okumaya layık görüyorum. Bu ülkeyi yarın onlara emanet edeceğiz. Onlar ne kadar huzurlu bir binada eğitim görürlerse ben tahmin ediyorum ki başarıları da o denli artacaktır.’’ dedi.

Basın mensupları tarafından sorulan bir soru üzerine Vali Topaca yaklaşan LYS ile ilgili şunları kaydetti: ‘’Öğrencilerimiz yorucu bir eğitim-öğretim yılı geçirdiler. Eğitim-öğretim yılının sonuna başarı ile ulaşmak güzel bir şeydir. Öğrencilerimizin yaklaşık 3 aylık tatil dönemini iyi geçirmelerini, bol bol dinlenmelerini, eğlenmelerini ve kitap okumalarını özellikle tavsiye ediyorum. Pazar günü gerçekleşecek olan LYS’nin sükunet içinde geçmesi, gençlerimizin rahat bir şekilde sınava girmesi için gerek sessizliği sağlamak gerekse trafik akışında herhangi bir aksaklığa meydan vermemek adına Vilayet olarak her türlü tedbiri alıyoruz. Vatandaşlarımızdan da bir gün önceden başlamak üzere sanki kendi çocukları sınava giriyormuşçasına hassas davranmalarını, çocuklarımıza gerekli kolaylığı göstermelerini özellikle rica ediyorum. Gençlerimize de hayatlarını şekillendirecek bu sınavda başarılar diliyorum.’’

Atılan imzaların sonunda Vali Topaca, günün anısına İş Adamı Atakaş’a kalem hediye etti ve plaket verdi.

İlimiz Kırıkhan ilçesi Karadurmuşlu Mahallesi’nde bulunan Naim Atakaş Anadolu Lisesi’nin yapımı tamamlandıktan sonra arsa üzerinde bulunan mevcut yapı yıkılacaktır. 24 derslik, çok amaçlı salon, beden eğitim salonu, arşiv odaları, sığınak, laboratuvarlar, resim odası, müzik odası ile hizmete girecek olan okulun 1 yıl gibi bir sürede tamamlanması öngörülmektedir.

Yorum Gönder