İSTE Büyüyor, Hayaller Birleşiyor!

14 Temmuz 2016 Perşembe 17:38
Bu haber 2421 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri heyecanlı. 2013 yılından buyana Karayılan Mahallesi’nde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu (TİVOYO); öğrencilere daha kaliteli fiziki, kültürel, sosyal ve sportif imkânlar sunabilmek adına İSTE Senato kararı ile İSTE Merkez Kampüs’e taşındı.

İSTE Büyüyor, Hayaller Birleşiyor!
Turizm, İSTE Merkez Kampüs’e Taşındı

Taşınma ile beraber 2016-2017 eğitim-öğretim ve araştırma yılının Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu (TİVOYO) öğrencileri için çok heyecanlı bir dönem olacağını belirten Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Kazım Kocabozdoğan; “Öğrencilerin bireysel ve toplumsal gelişimleri, üniversitelerdeki sosyal ve kültürel etkinlik alanları ve kullanımları ile doğrudan ilişkilidir. İSTE Merkez Kampüsü,öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak daha iyi bir kapasiteye sahip olup Teknoversite vizyonu ile yola çıkan üniversitemizin insan odaklı, inovatif eğitim/öğretim modellerini kullanan heyecanlı, özgüveni daha da yüksek bir yüksekokul olacağımıza inanıyoruz” sözleri ile daha kaliteli ve verimli eğitim verebileceklerini vurguladı.

Eğitim ve öğretim kalitesinin arttırılması ve fiziki alanın iyileştirilmesiyle beraber öğrenci sayılarının da gün geçtikçe artacağını belirten TİVOYO Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Kazım Kocabozdoğan; “Yüksekokul olarak eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında bilimsel sempozyum ve kültürel seminer, konferans, gezi ve yarışmalar ile etkinliklerin sayısını da arttıracağız. Üniversitemizden insan odaklı, daha sosyal ve başarılı öğrenciler mezun edeceğiz” diyerek İSTE Senatosuna ve Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli’ye Yüksekokulun kısa sürede taşınmasında yaptıkları katkıdan dolayı öğrencileri adına teşekkürlerini ifade etti.

Yorum Gönder