Altın Ateş Kimya A.Ş. İlk 500’de

13 Temmuz 2016 Çarşamba 17:17
Bu haber 1691 kez okundu

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen 2015 yılı Fortune 500 Türkiye’nin en büyük şirketleri araştırmasında Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Uğur Ateş’in sahibi olduğu Altın Ateş Kimya A.Ş. Türkiye 308. si oldu. Ateş elde edilen başarının onur verici olduğunu söyledi. Geçen yıl aynı araştırmada 457.sırada bulunan şirketin 149 sıra birden atlayarak 308. sırada yer alması önemli bir başarı olarak nitelendi.

Altın Ateş Kimya A.Ş. İlk 500'de
Finansal kurumlar ve holding şirketleri dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye açıklandı. Bu yıl ilk beş yüzdeki şirketler sıralamasında toplam ihracatını arttırmakta ve cirosunu yükseltme başarısında üst sıralara taşıma noktasında önemli adımlar atan Altın Ateş Kimya A.Ş dikkatleri üzerine çekti.

Listedeki şirketler arasında diğer konulardaki sıralamalarda ise Altın Ateş Kimya A.Ş. Türkiye’de satışlarını en çok arttıran 25. en fazla ihracaat yapan 260., toptan ve dış ticaret sektöründe ise 4. şirket oldu.

Ekonomiyi Kalkındırıyoruz

Aynı zamanda Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) başkanı olan Altın Ateş Kimya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Ateş Fortune dergisinin yaptığı Türkiye ilk beş yüz sıralamasında iyi yerlerde bulunmaktan son derece memnun olduğunu belirtti.

Ateş, elde edilen başarının onur verici olduğunu, bundan böyle sorumluluklarının daha da arttığını ve bu sıralamadan dolayı 2016 yılında daha çok çalışarak istihdamın arttırılması ve daha çok vergi verilmesi hususunda gayret göstereceklerini belirtmiştir.

Ateş, listede bulunan şirketlerin net satışlarının 2015 yılında bir önceki yıla göre %7.48 oranında artarak 851 milyar TL.’ye çıktığını, esas faaliyet karlarının %42.26 oranında artarak toplam 54.6 milyar TL olduğunu ifade etti. Şirketlerin finansman giderlerindeki artışın ise %68.26 olarak gerçekleştiğini belirten Uğur Ateş, “Haziran ayı içinde merkezi Ankara da bulunan Türkiye Gübre İhracaatçıları Derneği  Genel Kurulu’nda üyelerin teveccühü ile Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildim. Ülke ekonomisine katkı sağlamaya yılmadan devam edeceğiz. Müreffeh bir ülkede yaşamak için bu tip şirketlerin çoğalması şart.” dedi.

Yorum Gönder