BAŞARI İÇİN ‘HEDEFE ODAKLANMAK’ ŞART!

24 Mart 2016 Perşembe 13:00
Bu haber 1319 kez okundu

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı İSTE Konferans Salonu’nu dolduran girişimci adaylarına iş dünyasında başarının sırlarını anlattı

BAŞARI İÇİN ‘HEDEFE ODAKLANMAK' ŞART!

 İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencilerini geleceğe hazırlamak ve iş dünyasının başarılı isimlerini öğrencilerle buluşturmak adına düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. İSTE Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’nın konuşmacı olarak katıldığı “3G: Gençlik, Girişimcilik, Gelecek” konulu söyleşi yoğun katılımla gerçekleşti.

İSTE Rektörlüğü Merkez Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşiye; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, protokol üyeleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan söyleşinin açılışında, İSTE Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuriye Güneş, Sivil Havacılık Yüksekokulu faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan son dönemdeki terör olayları nedeniyle üzüntülerini dile getiren İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “Ülke olarak hassas bir dönemden geçiyoruz. Öncelikle vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi minnetle anıyoruz.. Biz Üniversite-Sanayi-Kamu-Toplum işbirliği için yola çıktık, bu konuda proje paketlerimizi hazırlıyoruz, bunları ilgili taraflarla paylaşacağız.”dedi.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalıkonuşmasında; “Her ne iş yaparsanız yapın, taklit edilmiş teknoloji kullanmayın, biliniz ki taklit edilmiş her ürün aslının bir önceki sürümüdür, buda sizi hiçbir şekilde başarıya götürmez. Başarı için piyasa odaklı değil, hedef odaklı çalışmalısınız. Ayrıca, hayırsever olmalısınız, yaşadığınız bu topluma faydalı olmalısınız” diyerek iş yaşamında edindiği tecrübeleri dinleyicilerle paylaştı.

Program, Prof. Dr. Türkay Dereli’nin Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’ ya çiçek ve plaket takdiminin ardından sona erdi.

 

Yorum Gönder