banner45

Başkan Uğur Fırat; ‘Altında 'Tansiyon' Düştü’

22 Şubat 2022 Salı 16:33
Bu haber 186 kez okundu

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat piyasa borsasını inceleyerek haftanın değerlendirmesini yaptı.

Başkan Uğur Fırat; ‘Altında 'Tansiyon' Düştü'

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat piyasa borsasını inceleyerek haftanın değerlendirmesini yaptı.

Başkan Fırat yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Altın fiyatları Ukrayna ile ilgili jeopolitik risklerin tırmanmasıyla yükseldikten sonra ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşebileceğini söylemesiyle hafif bir gerileme kaydetti. Altın fiyatları, jeopolitik risklerin güvenli liman taleplerini artırmasıyla 1.900 doların üzerine tırmandıktan sonra geriledi. Gram altın da küresel altın fiyatlarındaki yükselişi takip ederek 830 TL civarında işlem görüyor. Yukarı yönlü fiyatlamalarda 1900 seviyesi kırılmadığı sürece değerli metalde satış baskısının devam etmesi beklenebilir. Bu durumda 1890 ve 1875 seviyeleri test edilebilir. Alımların güçlenmesi halinde ise 1900 noktasından sonra 1915 seviyesi direnç oluşturabilir. Yorumlamış olduğum altın piyasa değerlendirmesi tahminler üzerinedir. Altının açılışı 834 TL çeyrek altın 1380 TL den işlem görüyor.” Dedi.

Yorum Gönder