banner45

‘8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun!’

08 Mart 2022 Salı 14:26
Bu haber 74 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle özel bir mesaj yayımladı.

‘8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun!'

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle özel bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Yönden mesajında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması noktasında büyük emek ve gayretleri bulunan kadınlarımız, toplumsal yaşamımızdaki tüm gelişmelerin en temel öğesidir. Bu anlamda kadınlarımız sosyal yapıyı güçlendirip, şekillendirerek, aile birliğinin en önemli unsuru olmak suretiyle özverinin ve karşılıksız sevginin kaynağı olduğu şüphesizdir

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk "Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın" sözü ile toplumsal yapı içinde kadınlarımızın önemine değinmiş ve birçok devletin öncesinde kadınlarımızı medeni ve siyasi haklarına kavuşturarak, onlara verdiği değeri ve önemi göstermiştir.

Muhterem hanımefendiler; Annelik görevi başta olmak üzere, toplumumuzu şekillendirmelerinin yanı sıra nitelikli bireylerin yetişmesi ve üretim ile istihdama katkılarda bulunulması v.b. sosyal yaşantımızda önemli birer rol üstlenmelerinin yanı sıra birçok görev ve sorumluluğu da yerine getirmektedirler. Bu manada kadınlar toplumsal hayatımız başta olmak üzere millet ve devlet yapımızın odağında yer aldığı gibi ve bu itibarı da ilelebet muhafaza edilecektir.

'Cennet annelerin ayakları altındadır' düsturuna bizleri muhatap kılan özel anlayışın mensupları olarak, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddet, öfke, ayrımcılık ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bugünden sonra da aynı düstur ve hassasiyet ile devam edeceğimizden zerre-i miskal kadar şüpheniz olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle; Yaşamımızın her anı ve her aşamasında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerimizin eğitimi ve yetişmesinde sevgi ve şefkat kucağı olan, asil duyguların sahibi ve fazilet timsali tüm hanımefendilerin, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü" en kalbi duygularımla kutluyor, en derin selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum Gönder