‘Aile, Toplumun Özüdür’

31 Ocak 2020 Cuma 15:22
Bu haber 146 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediyesi bünyesinde hizmet vermek üzere oluşturulan Aile Danışma Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

‘Aile, Toplumun Özüdür'
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediyesi bünyesinde hizmet vermek üzere oluşturulan Aile Danışma Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

İskenderun Belediyesi'nin koordinasyonuyla gerçekleştirilen Aile Danışma Merkezi açılış törenine; Kaymakam İskender Yönden'in yanı sıra Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, Baro Temsilcisi Av. Sevinç Çakıcı, AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Bedriye Aslan ve çok sayıda davetli katıldı.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Belediye olarak tüm çalışmalarımızda insan odaklı hizmetler yapıyoruz. Önce insan diyor yaşlı vatandaşlarımıza, bayanlarımıza, çocuklarımıza, engellilerimize ve toplumun tüm kesimlerine her zaman belediyemizin imkânları ölçüsünde farklı konularda destekler veriyoruz ”dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Bu günde yine bir insana, topluma faydalı olacağını düşündüğümüz önemli bir merkezin açılışını gerçekleştirmek için toplanmış bulunmaktayız. İskenderun Belediyesi Aile Danışma Merkezimiz, Aile Sosyal Politikalar il müdürlüğü ve Hatay Barosunun katkıları ile kuruldu. Merkezimizde Doçent Doktor, Psikolog, Kadın Hakları ve Çocuk Hakları Avukatı görev yapacaktır. Görevli kadromuz bireylere ya da gruplara yönelik koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici ve rehabilite edici tüm program ve çalışmaları yaparak meslekleriyle ilgili konularda eğitim ve danışmanlık hizmeti vereceklerdir. Aile Danışma Merkezime başvuran tüm hemşerilerimize bayram ve resmi tatiller hariç, mesai gün ve saatleri içinde ücretsiz olarak hizmet verilecektir. Bu merkezimizin oluşturulmasında emeği geçen kurumlarımıza ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Aile Danışma Merkezinin vereceği diğer hizmetler ile ilgili konuklara bilgiler verildi.

Yorum Gönder