Anavatan Sevdasının 77. Yılı Törenle Kutlandı

25 Temmuz 2016 Pazartesi 18:36
Bu haber 1114 kez okundu

Hatay’ın Anavatan’a katılışının 77. Yıl dönümü münasebetiyle Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Antakya Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Anavatan Sevdasının 77. Yılı Törenle Kutlandı
Düzenlenen törene Hatay Valisi Ercan Topaca, Garnizon Komutanı Kr. Albay Erdem Özcan, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Başkanvekili Serdar Güven, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, HBB daire başkanları ve müdürleri, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Sivil Toplum Kuruluşları(STK) ve kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunumu Gerçekleştirildi

Hatay Valisi Topaca, Garnizon Komutanı Kr. Albay Özcan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtına çelenk sundu.

Çelenk sunumunun hemen ardından saygı duruşu yapıldı ve HBB Bando Takımı eşliğinde hep birlikte İstiklal Marşı büyük bir coşkuyla okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay'ın Anavatan'a katılışının 77. Yıldönümüne özel olarak "Hatay benim şahsi meselemdir" ilkesiyle hareket eden Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle andığı ve Hatay'ın Anavatan'a katılışının 77. Yıldönümünü kutlayan mesajın okunmasının ardından tören sona erdi.

Yorum Gönder