Arsuz’un Doğal Güzelliği ‘Hüyük Deresi’

28 Temmuz 2018 Cumartesi 18:26
Bu haber 133 kez okundu

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz ilçesinin her yerini karış karış gezmeye ve hizmet taşıyarak güzelleştirmeye devam ediyor.

Arsuz'un Doğal Güzelliği ‘Hüyük Deresi'
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz ilçesinin her yerini karış karış gezmeye ve hizmet taşıyarak güzelleştirmeye devam ediyor.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, ilçenin deniz kenarında olmasından dolayı zaten büyük ilgi gördüğünü, bunun dışında doğal güzelliklerinin de fazlaca olduğunu,  bu güzel yerlerin tanıtımı ve ulaşımı adına çalışmaların devam ettiğini belirtti.  Arsuz halkının, ilçede bulunan doğal güzelliklerden faydalanması ve aileleriyle, sevdikleriyle güzel vakit geçirmeleri adına belediye olarak üstlerine düşen görevi yerine getirdiklerini ifade etti.  Bunun bir örneğinin de Hüyük mahallesinde bulunan Hüyük Deresi olduğunu, Hüyük deresine giden yolların bir kısmının yapıldığını kalan kısmının da kısa zamanda tamamlanacağını belirtti. İlçedeki vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bu doğal güzelliğe, il dışından da çokça ziyaretçi akın ediyor.

Başkan Culha, “Bizler Arsuz Belediyesi olarak hem ilçede ikamet eden vatandaşlarımızın hem de ilçe dışından gelen misafirlerimizin ilçedeki tüm güzellikleri görmesi ve bu güzelliklerle iç içe olmaları adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu güzelliklerden biri de Hüyük deresi. Arsuz belediyesi olarak bu doğal güzelliğe vatandaşlarımızın rahat ulaşabilmesi için yolların yapımına devam ediyoruz. Burada vatandaşlarımız aileleriyle, sevdikleriyle güzel vakit geçirecekledir. Pikniklerini yapıp, derenin serin sularında yüzebileceklerdir. Sadece Arsuz halkı değil, ilçeye gelen tüm vatandaşlarımızın da buraları görmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.Yorum Gönder