banner45

Başımız Dik Gözümüz Yükseklerde

16 Mayıs 2022 Pazartesi 09:39
Bu haber 133 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) daveti üzerine 7. Teknoversite Günleri kapsamında Akdeniz'in incisi İskenderun’da Türk Yıldızları gösterisi icra edildi.

Başımız Dik Gözümüz Yükseklerde

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) daveti üzerine 7. Teknoversite Günleri kapsamında Akdeniz'in incisi İskenderun’da Türk Yıldızları gösterisi icra edildi.

Gökyüzündeki Milli Takımımız Türk Yıldızları İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) daveti üzerine 7. Teknoversite Günleri kapsamında Akdeniz'in incisi İskenderun’da bir gösteri icra etti. 14 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleştirilen gösteri yine nefes kesti.

Türk Yıldızları gösterisine ilişkin bir değerlendirme yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Gökyüzü Milli Takımımız Türk Yıldızları’nı İskenderun’da ağırlamaktan, 7. Teknoversite Günleri kapsamında kendilerini buraya davet etmekten ötürü çok mutlu ve gururlu olduğunu” belirtti.

Prof Dr. Depci, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istikbalin adresi olarak işaret ettiği göklere İSTE olarak ilgili fakülte ve bölümlerle nitelikli insan gücü yetiştiriyoruz. Görevi devraldığımız ilk andan itibaren her alanda çalışmalarımızı, uygulama sahaları inşa etmeyi durmaksızın sürdürüyoruz. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemiz ve fakülte için yapımı devam eden hangarımız da bunun bir örneği olarak bulunuyor’’ diyerek sürdürdü. Rektör Depci konuşmasını “Türk Yıldızları ekibinin de dediği gibi ‘Başımız dik, gözümüz yükseklerde’…Geleceğimizin gökyüzü kadar aydınlık olmasını diliyorum. Gösterinin icra edilmesi hususundaki iştiraklerinden dolayı İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya teşekkürlerimi sunuyorum” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

7. düzenlenen Teknoversite Günleri teşekkür plaketinin takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.Yorum Gönder