Birliğimizi ve Kararlılığımızı Muhafaza Edeceğiz!

20 Temmuz 2016 Çarşamba 13:23
Bu haber 1269 kez okundu

Aralarında Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen’in de yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK), Ağrı’da gerçekleştirdiği 8. Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi’ni 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine ayırarak bildirisini yayınladı. Ağrı’da gerçekleştirilen 8. Başkanlar Kurulu toplantısına Ağrı Valisi Musa Işın, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı 7 bölge federasyon başkanları ve cemiyet başkanları katılım gösterdi.

Birliğimizi ve Kararlılığımızı Muhafaza Edeceğiz!

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı:
“Birliğimizi ve Kararlılığımızı Muhafaza Edeceğiz”

Yayınlanan sonuç bildirgesini okuyan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı; “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) mensupları olarak, mensupları olarak, vatanın güzel parçası Ağrı’ya, mesleğimizin sorunlarını paylaşmak, birliğimizi pekiştirmek ve bağımızı güçlendirmek için yurdun dört bir yanından koşup gelmiş bulunuyoruz. Gazetecilik mesleğini milletin değerlerinin dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da yaşanılır kılınması adına, tüm zorluklara rağmen mücadelesini sürdüren bizler; büyük bir karar ve inançla, dün geceden itibaren yaşanan darbe girişiminin demokrasimiz adına endişe verici olduğunu ifade ediyor ve şiddetle kınadığımızı belirtiyoruz.” dedi.

Türk Milleti’nin değerlerine karşı girişimleri reddediyoruz

Milli iradenin üzerinde başka bir beşeri gücü kabul etmediklerinin açıklandığı sonuç bildirgesinde, “Vatanın her bir rengini, kokusunu ve coğrafyasını temsil eden bizler; Türkiye’nin sorunlarının çözümünün ancak ve ancak demokratik sistem içinde olabileceğini, seçimle gelinen makamlardan seçimle uzaklaşılacağına ve hesabın halka verileceğini, farklı düşüncelerin zenginlik görülmesini, bir başkasına hayat hakkı tanımayan yaklaşımların Türkiye’nin gündeminden bir daha gelmemek  üzere düşmesi gerektiğini, güvenlik güçlerinin ancak ve ancak vatanın birliğini korumak maksadı ile kullanılabileceğini, şanlı Türk Ordusu’nun böylesi, çılgınca, ahmakça girişimlerle lekelenemeyeceğini, milleti oluşturan unsurların tümüne ve milletin değerlerine karşı tüm girişimleri reddettiğimizi, milli iradenin üzerinde başka bir beşeri gücü kabul etmediğimizi haykırıyoruz.” dedi.

Türk halkı ve Türk medyası önemli bir sınav vermiştir

Demokrasi adına Türk halkı ve Türk medyasının önemli bir sınav verdiği belirtilen sonuç bildirgesinde bildiriyi okuyan TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı; “7 federasyonu ve 93 üye cemiyetten 74’ünün,  8. Başkanlar Kurulu için hazır bulunduğu Ağrı’dan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu mensupları olarak diyoruz ki;  bizler, en zor zamanda, en zor şartlar altında birliğimizi, beraberliğimizi ve kararlılığımızı muhafaza edeceğiz.  15 Temmuz’da yaşanan gelişmeler göstermiştir ki; Türkiye’de zemin, darbe zihniyetindekiler için asla eskisi gibi uygun olmayacaktır. Çünkü geçmiş dönemlerde sadece devlet tekelinde olan, günümüzde ise bağımsız ve özgür yayın yapan medya, tüm gücüyle bu tür girişimlerin karşısında duracak ve engellenmesine katkı sağlayacaktır. Demokrasi adına Türk halkı ve Türk medyası dün gece önemli bir sınav ve bir de şehit vermiştir. Medyamız darbecilerin müdahalelerine rağmen yayınlarını sürdürerek darbeye geçit vermemiştir. Milletimize bir kez daha geçmiş olsun derken, darbe girişimini ve terörü lanetliyor, başta basın şehidimiz olmak üzere hayatlarını kaybeden demokrasi ve terör şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Gönder