Bizler Her Zaman Gençlerimizin Yanındayız

17 Aralık 2022 Cumartesi 13:51
Bu haber 111 kez okundu

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Hatay’da Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’ü de makamında ziyaret etti.

Bizler Her Zaman Gençlerimizin Yanındayız

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Hatay’da Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’ü de makamında ziyaret etti.

Ziyaret programına, Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Belen, İskenderun MHP İlçe Teşkilatı, Belen, İskenderun Ülkü Ocakları, Belediye Meclis Üyeleri, Belen AK Parti İlçe Başkanı Enis Göçmen, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Belen Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Bünyamin Tubay ve Yönetim Kurulunun ilçedeki yaptığı çalışmaları aktaran Belediye Başkanı İbrahim Gül “İlçemizde ve ülkemizde kaybedecek bir gencimiz bile yok, bizler onların her zaman arkasındayız. Gençlerimizin zihinlerine milli bilinci yerleştirip, milli hedeflere yönlendirmemizle birlikte ailelerine ve ülkelerine faydalı gençler oluyorlar” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ise gençlerin oyunu, isteğini aldıkları zaman, %10-18 MHP için zor olmayacağını ifade ederek “Yeni nesil çok daha ahlaklı, şuurlu vatansever, bilgili kültürlü yetişiyor, şimdi bunu Ocaklara gittiğimiz zaman görüyoruz. Eskiye göre sayılarımız iki üç katına çıktı. Artık aileler de çocuğunu Ocağa emanet etmeye başladı. O zaman bu söylemlerin hiçbir karşılığı yok bizim nazarımızda” diye konuştu.

Başbuğu Alparslan Türkeş ve Liderleri Devlet Bahçeli’nin önderliğinde yaptıkları çalışmaların sadece ülkede değil, yurt dışında da yankılandığına vurgu yapan Ahmet Yiğit Yıldırım “Ülkücü gençlik ülkemizin her zaman gururu oluyor, bunun en büyük örneği olimpiyat sporcusu gençlerimizin Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı göndere çektirdiğinde yaptığı “Bozkurt” işaretiyle bizleri gururlandırıyor. Sadece Baykar’da üç bin genç mühendisimiz çalışıyor. TOGG otomobilimizde, Roketsan’da, SİHA ve adını sayamadığım birçok öncü kuruluşumuzun ana kademesi gençlerimizden oluşuyor. Bizlere de milli şuurla yetişen gençlerimizi ülkemize kazandırmak düşüyor. Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in dediği gibi “Ülküsüz İnsan Çamurdan Farksızdır.” Bizler gençlerimize bir ülkü veremezsek, dalından savrulmuş misali nereye gideceğini bilemeyiz” şeklinde konuştu.


Yorum Gönder