banner45

‘Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun’

10 Ocak 2022 Pazartesi 15:09
Bu haber 93 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm gazetecilerin gününü kutladı.

‘Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun'

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm gazetecilerin gününü kutladı. Kaymakam yönden mesajında şu ifadelere yer verdi; “10 Ocak 1961"de 212 Sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek, Basın mesleğinin icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu anlamlı günün 61'inci yılını idrak ettiğimiz şu günlerde değerli basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu canı gönülden paylaşıyor ve tebrik ediyoruz.

Toplumumuzun aydınlanmasında önemli bir rol üstlenen basın, iletişim teknolojisinin gelişmesi doğrultusunda internet medya ve sosyal medya kabiliyetiyle haber yelpazesini genişletmiş olup, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımını yaygınlaştırmaktadır

Kamuoyunun bilgilendirilmesi ve bilinçlenmesi için güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı v. b. etik ilke ve esaslar içeren ulvi bir mesleği ifa eden kıymetli gazetecilerimiz, aynı zamanda vatandaşlarımız ile devlet arasında köprü görevi görmektedirler.

Milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla görevini ifa eden basın organları demokrasinin en büyük güvencesidir.

Bu manada ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktarmasının yanı sıra, etkin çözüm önerileriyle toplumsal yapı ve kurumların daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkıda bulunan basın mensuplarımızın nezaket çerçevesindeki yorum, fikir ve önerilerinin olumlu karşılanacağı şüphesizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle;  Basın mesleği usul ve esaslarına bağlı olarak,  kamuoyunun doğru, tarafsız  ve  nitelikli olarak bilgilendirilmesi için büyük rol  üstlenen  basın  emekçilerimizin "10 Ocak  Çalışan  Gazeteciler  Günü" nü  içtenlikle kutlarken, ebediyete intikal eden  ve  vazifesini ifa ederken dar-ı bekaya irtihal edenleri rahmet ile anıyor,  bu  ulvi  mesleğe  fikren ve bedenen emek ve gönül veren  tüm basın mensuplarına sağlık  ve  esenlikler  temenni  ediyor,  en derin selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Yorum Gönder